10 na 10!

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2014 01:30
Najstarsze kroniki nie mogą się mylić - 2014 jest rokiem, w którym "Radiowy dom kultury" kończy 10 lat! Pojawiliśmy się na antenie po wakacjach... ale postanowiliśmy potraktować wyjątkowo każdy miesiąc urodzinowego roku!
Audio
Lotnisko Okęcie, budynek główny, mechanicy przy pracy, Warszawa 1934
Lotnisko Okęcie, budynek główny, mechanicy przy pracy, Warszawa 1934Foto: Kolekcja Narodowego Archiwum Królestwa Niderlandów, Haga. 2.24.14.02 Sygn.190-0016, licencja CC-BY-SA

Za nami pierwsza część naszego nowego cyklu - 10x10 - 12 odcinków, w których ważni dla nas ludzie związani ze światem kultury wskazują 10 istotnych dla nich zjawisk, prac, artystów. Cieszy nas każdy odcinek cyklu. Ciekawi, jaki obraz powstanie, gdy zostanie zakończony - mamy napięte plany do grudnia! W pierwszym odcinku swoją 10 przedstawiła dyrektorka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie Joanna Mytkowska.

A tak przy okazji - Muzeum Sztuki Nowoczesnej i RDK zapraszają na spotkanie z książką "Lucky Kunst. Rozkwit i upadek Young British Art" i tańce do brytyjskiej muzyki z lat 90! Przyjdźcie - ostatniego dnia stycznia, o 19.00. Przynieście swoją ulubioną brytyjską piosenkę - koniecznie na CD!

A co poza tym? W telefonicznym skrócie Agnieszka Obszańska przysłuchała się wydarzeniom w Olsztynie, Krakowie i Łodzi. Zabrała nas także na wystawę do Starego Browaru w Poznaniu - "Dla każdego gestu inny aktor" otwiera urodzinowy, dziesiąty (!) rok działalności Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk i po raz pierwszy połączy dwa główne programy Fundacji – wystawienniczy i performatywny.

Nasz ulubiony Miesiąc Fotografii rozpocznie się w Krakowie 15 maja. Już pora na nabór artystów do sekcji ShowOFF, o czym opowiedział były dyrektor Festiwalu, a obecnie członek Rady Festiwalu - Tomasz Gutkowski.

Zajrzeliśmy też do Domu Spotkań z Historią na wystawę "Zwyczajny 1934. Polska na zdjęciach Willema van de Polla". To ekspozycja nieznanych i niepublikowanych zdjęć wykonanych w 1934 roku w Warszawie, Łowiczu, Wilnie i na pograniczu polsko-rosyjskim i polsko-litewskim przez holenderskiego fotografa i fotoreportera.

Mieliśmy też kolejny odcinek cyklu Muzyczny Przewodnik Trójki, który przygotowuje dla nas Wojciech Włodarczyk. Odwiedziła nas Anna Reichel, aby zaprosić na cykl spotkań z filmem w teatrze - TR Warszawa jeszcze przed premierą pokaże film "Peaches does herself", który nakręciła Peaches. Adam Suprynowicz (radiowa Dwójka) przedstawił nam - jako redaktor wydania! - wspaniały zestaw płyt "Lutosławski XXI wieku", który właśnie wydał Narodowy Instytut Audiowizualny.

Na FB jesteśmy 24/7

obszańska&szydłowska&nogaś