X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wystawa w New Delhi. Polskie książki zdobywają Indie

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2014 18:30
W stolicy Indii New Delhi zaczęły się Międzynarodowe Targi Książki. Polska jest na nich gościem honorowym. Jest tam także redaktor Michał Nogaś, którego po polskiej wystawie oprowadziła wiceszefowa Instytutu Książki Elżbieta Kalinowska.
Audio
  • Wystawa w New Delhi. Polskie książki zdobywają Indie (Radiowy Dom Kultury/Trójka)
Wystawa w New Delhi. Polskie książki zdobywają Indie
Wystawa w New Delhi. Polskie książki zdobywają IndieFoto: Michał Nogaś/PR

Targi odbywają się w Pragati Maidan Exhibition Center.  - Nasze stoisko jest duże, ma ok. 130 metrów kwadratowych, zostało zaprojektowane w Polsce, ale wykonane w całości na miejscu - mówi Elżbieta Kalinowska. - Jedna z naszych wystaw jest poświęcona Ryszardowi Kapuścińskiemu i jego fotografii. Niektóre z nich powstały tu, w Indiach - dodaje.

Z wystawy dowiemy się na przykład tego, że podczas swojej pierwszej podróży do Indii reporter zrobił ponad 100 zdjęć. Niektóre z nich były potem publikowane w "Sztandarze Młodych" w 1957 roku. Teraz po 57 latach wychodzi w Indiach jego pierwsza książka w hindi "Szachinszach". Do tej pory dzieło było dostępne na tamtym rynku, ale tylko po angielsku.

- Wystawa powstała wcześniej, została przygotowana dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych, i różnych odmianach była już w kilku stronach świata. M.in. na Targach Książki we Frankfurcie nad Menem. Autorką wystawy jest Bożena Dudko - opowiada Michałowi Nogasiowi Elżbieta Kalinowska.

Na Targi Książki w New Delhi zostało zaproszonych sześcioro polskich autorów: Joanna Bator, Jacek Dehnel, Olga Tokarczuk, Michał Rusinek, Wojciech Jagielski i Małgorzata Gurowska - ilustratorka. Dzieła wszystkich tych autorów zostały wydane po angielsku. - Ponieważ tu czyta się książki po angielsku, zależało nam na tym, żeby tych autorów przedstawić - dodaje wiceszefowa Instytutu Książki.

Na FB jesteśmy 24/7

Na audycję "Radiowy Dom Kultury" zapraszamy w każdą sobotę od godz. 12.05 do 14.00.

(mp)

Czytaj także

Brutalne rozliczenie z powojenną historią Polski

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2014 08:41
Rozliczenie ze stalinowską Polską okazuje się w książce "Brudne serca" Anny K. Kłys rozprawą z całą komunistyczną przeszłością kraju. Również z uproszczoną i zafałszowaną pamięcią o PRL. Pojedyncze ludzkie losy składają się tu na opowieść o wszystkich ludziach wmanipulowanych w system władzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Uśpiony głos" - powieść, która ruszyła sumienie Hiszpanii

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2014 12:55
To poruszająca, napisana pięknym i prostym językiem książka. O powieści "Uśpiony głos" mówiły w Trójce tłumaczki książki: Katarzyna Okrasko i Aleksandra Wiktorowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Obłokobujanie" Patti Smith. Opowieść o życiu i marzeniach

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2014 12:04
90-stronicowa książka napisana przez Patti Smith ponad dwie dekady temu. We wtorek premierę ma polskie wydanie powieści "Obłokobujanie" amerykańskiej wokalistki rockowej.
rozwiń zwiń