X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Atlas

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2014 11:41
Dzisiaj podróżujemy. Ponad konfliktami. Opowieść o współpracy kulturalnej z Turcją obok zaproszenia na spektakl Teatru ZAR. I dużo więcej!
Audio
  • Podróżujemy ponad konfliktami (Radiowy Dom Kultury/Trójka)
Atlas

Zaczęliśmy tradycyjnie - od telefonicznego skrótu. Nietradycyjne było wykonanie - dzisiaj dzwonił Jan Niebudek! Dzwonił do Katowic , Koszęcina i do Torunia w związku z festiwalem Klamra.
Agnieszka Obszańska bardzo daleko! Dzięki niej odwiedzamy Turcję. W bardzo ciekawym momencie! Z jednej strony polityka i nadchodzące wybory lokalne, z drugiej strony Polska - Turcja 2014 , program kulturalny, który powstał aby przypomnieć o 600 latach stosunków polsko-tureckich. Instytut Adama Mickiewicza zadbał o przebogaty program wydarzeń kulturalnych, ponad 100 projektów, które są realizowane w Turcji - zostanie pokazanych do końca roku. Wielu artystów z Polski będzie miało szansę na spotkanie z turecką publicznością - od Grzegorza Jarzyny poprzez Krzysztofa Pendereckiego po Janusza Prusinowskiego! Oczywiście nas interesuje szansa na poznanie sztuki tureckiej!

Odwiedziliśmy też Teatr ZAR opowiadając o spektaklu "Armine, Sister". Odnosi się on do przeszłości narodu ormiańskiego zamieszkującego Anatolię oraz do dokonanej na Ormianach na początku XX wieku planowej eksterminacji. "Armine, Sister" podejmuje kwestię "milczenia Europy", a zarazem refleksję na temat bycia świadkiem oraz dziedziczenia świadectwa. To niezwykle trudny temat, bolesny rozdział w historii sąsiadów - Ormian i Turków. Spektakl Teatru Zar można teraz oglądać w Nowym Teatrze w Warszawie!

Byliśmy w tym wydaniu RDK-u także w… Timorze Wschodnim . O tym jednym z najmłodszych państw świata dużo mówiono na przełomie wieków, gdy wybijało się na niepodległość. Do 1975 roku było kolonią portugalską, później zaanektowała je Indonezja… W ciągu niespełna 25 lat rządów Dżakarty w Timorze zamordowano 200 tysięcy osób, czyli 1/5 całej populacji…

/

O Timorze poruszającą książkę napisał Mateusz Janiszewski . Jako młody lekarz poleciał tam (z Polski – 11 tysięcy kilometrów), by wziąć udział w wolontariacie. Pracował w Dili , stolicy Timoru Wschodniego, ale podróżował i odwiedzał także inne części kraju. Jego uwagę wielokrotnie przykuwał tytułowy "Dom nad rzeką Loes" . Dowiedział się też, czym jest… "lulik".

Mateusz Janiszewski był naszym gościem.

Polecamy profil FB książki, gdzie można zobaczyć zdjęcia z Timoru Wschodniego: https://www.facebook.com/domnadrzekaloes

 

Sekundujemy Jerzemu Igorowi! To muzyczny zwierzak, ma gotową płytę z piosenkami dla dzieci! Jej ( i jego) autorzy to Jerzy Rogiewicz i Igor Nikiforow, muzycy znani z licznych zespołów warszawskiej sceny niezależnej, m.in.: Levity, Pink Freud, Hokei, Paula & Karol, Warszawska Orkiestra Rozrywkowa czy zespoły Marcina Maseckiego. Materiał gotowy, trwa akcja zbierania pieniędzy na wydanie płyty, szczegóły TU

Jesteśmy na FB 24/7

Do słuchania "Radiowego Domu Kultury" zapraszamy w każdą sobotę między 12.00 a 14.00!

szydłowska&obszańska&nogaś

Czytaj także

Tadeusz Rolke o robieniu zdjęć nikomu niepotrzebnych

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2013 12:00
– Większość moich fotografii poswatała nie w skutek zleceń. Mam jakiś motorek, który mnie kręci do bezustannego fotografowania – mówił Tadeusz Rolke prowadzącym "Radiowy Dom Kultury”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oto najlepsi 2013!

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2014 13:50
Znów ogromna liczba głosów i znów niespodzianki! Słuchacze Radiowego Domu Kultury podsumowali poprzedni rok. Oto zwycięzcy dziewiątego już Plebiscytu! Ogłosiliśmy również Kulturystę roku 2013, którym została Monika Wolańska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

RDK w podróży!

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2014 11:23
Ruch jeszcze nikomu nie zaszkodził! Wprawdzie nie bierzemy udziału w igrzyskach, ale też podejmujemy wyzwania. Dlatego w "Radiowym Domy Kultury" gości Cieszyn, Szklarska Poręba i Różewicz. Janusz Różewicz!
rozwiń zwiń