X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wirujemy!

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2014 11:52
W ten wspaniale słoneczny dzień postanowiliśmy tańczyć - mazurka! Podstawowa zasada - wirujemy! Nie wolno kiwać się na boki! A jeżeli w powietrze wzbił się kurz - nie szkodzi! Oto "Doniosłość kurzu"!
Audio
www.prusinowskitrio.pl
www.prusinowskitrio.plFoto: mat.wydawcy

Zaczęliśmy od skrótu telefonicznego. Agnieszka Obszańska dzwoniła do Ciechanowa, Szklarskiej Poręby i Nowego Sącza.

Janusz Prusinowski w naszym studiu uczył, jak tańczyć mazurka oraz zaprosił na wyjątkowy festiwal - Festiwal Wszystkie Mazurki Świata.

Dagmara Gregorowicz opowiadała o kolejnej dalekiej podróży DagaDany oraz zaprasiła na koncert w Warszawie. Koncert w ramach Warszawskich Spotkań Teatralnych! A propos Spotkań - Janek Niebudek wprowadził nas w świat spektaklu "Szapocznikow. Stan nieważkości", polecamy serdecznie!

A propos Janka, sprawdził dla nas jeszcze jedną - niezwykłą - wystawę pt. "Doniosłość kurzu". Organizatorzy wprowadzają tak: "Kurz, postrzegany jako uciążliwy, pełni ważną i użyteczną rolę w funkcjonowaniu ziemskiego środowiska. Gdyby w atmosferze ziemskiej nie było niewidocznego skądinąd kurzu, światło nie miało by się na czym rozpraszać, powierzchnia planety pozostawałaby ciemna, również za dnia, co uniemożliwiłoby istnienie życia. Dzięki niemu niebo i woda zabarwione są na niebiesko, jemu też zawdzięczamy piękno zachodów i wschodów Słońca, na nim skrapla się para wodna…" Gdzie to możliwe? Oczywiście, w Krakowie... Więcej opowiedziała Ewa Tatar.

/

Czy znakomity marokański pisarz Tahar Ben Jelloun dostanie literackiego Nobla? Tego nie wiemy, ale zauważamy, że od kilku lat znajduje się wśród najpoważniejszych kandydatów!
Na razie możemy się cieszyć nowym polskim wydaniem jednej z jego najważniejszych powieści - "Świętej nocy" (w przekładzie Jacka Giszczaka). Podobnie jak w "Dziecku piasku", w tekście tym pojawiają się wszystkie tematy pasjonujące Ben Jellouna: związek tradycji islamu ze współczesnym życiem muzułmańskiej rodziny, los kobiety, poszukiwanie tożsamości seksualnej i kulturowej jednostki w nieprzyjaznym otoczeniu; motywy te osadzone są w przeprowadzonym z wrażliwością i fantazją wątku fabularnym. Warto zwrócić uwagę na wyszukany poetycki język, jakim posługuje się autor.
O książce opowiedziała Małgorzata Szczurek, a my rozdaliśmy egzemplarze - z Trójkowym Znakiem Jakości! www.karakter.pl
Otworzyliśmy też coś, co nazwaliśmy "radiem festiwalowym BBF", czyli Big Book Festival 2014 nadciąga! Jak w poprzednim roku - pod patronatem Trójki!

 

/

Stopniowo - w "Radiowym domu kultury" - zdradzać będziemy kolejne "tajemnice" - w tym wydaniu wstęp! Co, gdzie, kiedy, z kim i dlaczego? Opowiedziała Anna Król, dyrektorka BBF.

Na FB jesteśmy 24/7

obszańska&szydłowska&nogaś&niebudek

Zobacz więcej na temat: KULTURA MUZYKA SZTUKA