Chodźmy w deszcz!

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2014 11:38
Pogoda nietęga ale u nas miło i ciepło! Chodźcie do nas! Ten dzień był bardzo długi, wszak to także noc muzeów w całej Polsce!
Audio
Chodźmy w deszcz
Foto: arki/sxc.hu/cc

U nas Wieża Babel! Po polsku, po angielsku, po islandzku!

Zaczęliśmy tradycyjnie od wydarzeń w telefonicznym skrócie. Agnieszka Obszańska dzwoniła do Cieszyna, Tarnowa i Białegostoku.

ORT: Wiersze z Islandii/wiersze z Polski to międzynarodowy projekt poetycki realizowany przez Instytut Książki. Właśnie dobiega końca! Działo się bardzo dużo, najważniejsze, że dużo po projekcie zostanie - o czym więcej TU. W Warszawie, w ramach tegorocznej Nocy Muzeów o godz. 19:00, Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego / wiosenny wieczór z udziałem trzech islandzkich poetek: Gerður Kristný, Kristín Svava Tómasdóttir, Linda Vilhjálmsdóttir, który poprowadziła Agnieszka Wolny–Hamkało.
Po spotkaniu ok. 20.30 organizatorzy zaprasili do ogrodów BUW-u na inaugurację wystawy wierszy na płocie, a także na ulubione przysmaki Islandczyków, czyli… Prince Polo i tran... W naszym studiu gościła Olga Hołownia - nasza elfolożka z poetkami. A za tydzień Michał Nogaś zda relację z zakończenia projektu podczas Festiwalu Sztuk w Reykjavíku.

Odwiedził nas także Simon Broughton, redaktor naczelny brytyjskiego magazynu Songlines , gość specjalny odbywającego się w ten weekend 17. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia Nowa Tradycja.
Wizyta Simona zbiega się w czasie z premierą wspólnego singla Kapeli Ze Wsi Warszawa i Mercedes Peon.

W Krakowie wystartował Miesiąc Fotografii - nasz ukochany festiwal fotograficzny! Agnieszka Obszańska na miejscu oglądała pierwsze wystawy, zwiedziliśmy je wspólnie! 31 maja Radiowy Dom Kultury przenosimy do Krakowa!

W kolejnym odcinku Muzyczego Przewodnika 3 raz jeszcze wraciliśmy do Oskara Kolberga! Wszystko o obchodach roku Oskara Kolberga można znaleźć TU.

na FB jesteśmy 24/7

Zapraszamy do słuchania "Radiowego Domu Kultury" w każdą sobotę między 12.00 a 14.00.

szydłowska&obszańska&nogaś

Czytaj także

Nasz dom bardzo muzyczny!

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2014 11:42
W ostatnich tygodniach utrzymywaliśmy tempo najwyższe. Dzisiaj nieco wolniej, dzisiaj prawdziwa wolna sobota!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Janowska: Gwarancje Kultury to przepustka

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2014 16:30
11 kwietnia 2014 r. po raz dziewiąty już TVP Kultura podczas uroczystej gali wręczy swoje nagrody - Gwarancje Kultury. To rokrocznie dobra okazja, by chociaż na moment przyjrzeć się temu, jaki jest stan polskiej kultury i sztuki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Syreny!

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2014 13:26
Piękna wiosna za oknem! U nas stalowe domy, Kolberg, Rolke, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, CSW Toruń i Gwarancje TVP Kultura!
rozwiń zwiń