X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Trójka na Malta Festival 2014

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2014 16:23
- Program Malta Festival 2014 skierowany jest do szerokiego grona widzów, jest tak zróżnicowany, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jest wiele od odkrycia - zachęca Katarzyna Tórz, koordynatorka programowa imprezy. Do niedzieli na antenie Trójki będziemy opowiadać, co dzieje się na Malta Festiwal 2014.
Audio
  • Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Trójka na Malta Festival 2014 (Do południa/Trójka)
Fragment przedstawienia MAPA TEATRO Discurso de un hombre decente na Malta Festiwal 2014
Fragment przedstawienia MAPA TEATRO Discurso de un hombre decente na Malta Festiwal 2014Foto: Felipe Camacho

W ciągu trzech czerwcowych tygodni organizatorzy pokazują, jak blisko nas jest Ameryka Łacińska i jak oryginalne i inspirujące jest jej życie artystyczne. Nie chcą "odkrywać Ameryki”. Starają się uniknąć pozycji nowego kulturalnego kolonizatora, który z zachwytem ugruntowanym na przemocy podbija nowy ląd.

Podsumowanie Malta Festival Poznań 2014>>>

Po wcześniejszym spotkaniu z Azją w ramach tzw. Idiomu Akcje Azjatyckie / Asian Investments (2012) organizatorzy kierują wzrok na drugą stronę Atlantyku, by w zwierciadle Ameryki Łacińskiej znaleźć lustrzane odbicie doświadczenia europejskiego. Osobą, która łączy te dwa światy, jest tegoroczny kurator Idiomu Ameryka Łacińska: Mieszańcy / Latin America: Mestizos Rodrigo García - jeden z najbardziej oryginalnych, zaangażowanych i radykalnych w swojej twórczej postawie artystów teatru, Argentyńczyk od wielu lat mieszkający w Europie.
Na program 24. edycji Malta Festival Poznań oprócz wspomnianego Idiomu składa się także wiele innych elementów, każdy z nich celebruje inny rodzaj wspólnego bycia i spotkania ze sztuką:

  • Generator Malta, będący projektem skupionym na miejskiej przestrzeni Poznania i zmieniający pl. Wolności w Poznaniu w kino, scenę, miejsce warsztatów, dyskusji i eksperymentów;
  • Stary Browar Nowy Taniec na Malcie obchodzący w tym roku swoje dziesięciolecie;
  • Scena Malta, w ramach której pokażemy przede wszystkim polskie projekty teatralne i taneczne, a także niezwykle bogaty program muzyczny, w tym roku skupiony na muzyce alternatywnej z krajów Ameryki Łacińskiej.

Festiwal zamknie koncert Damona Albarna - jednego z najbardziej charyzmatycznych muzyków europejskiej sceny alternatywnej, który wystąpi w spektakularnej przestrzeni Starej Gazowni. Wyjątkowym gościem w Poznaniu będzie też legenda tańca współczesnego Anne Teresa De Keersmaeker. Belgijska choreografka pokaże maltańskim widzom Fase i Drumming, dwa spektakle stanowiące punkt odniesienia dla kolejnych pokoleń twórców.

Na relacje z festiwalu zapraszamy do Trójki od poniedziałku do piątku o godz. 11.50, w ramach pasma "Do południa". Trójka jest patronem medialnym festiwalu.

(mat.prasowe/Trójka/mp, ei)

Zobacz więcej na temat: KULTURA Poznań Trójka

Czytaj także

Targi Książki i morze atrakcji. Sama książka już nie przyciąga?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2014 02:00
Kilka dni temu skończyły się V Warszawskie Targi Książki. Czy umacniają one rynek wydawniczy w Polsce? Czy wpływają na wzrost czytelnictwa w naszym kraju? O tym rozmawialiśmy w "Klubie Trójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słuchowiska Trójki z nagrodami Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2014"

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2014 20:20
Słuchowiska Programu III Polskiego Radia zostały docenione na XIV Festiwalu Polskiego Radia i Telewizji Polskiej "Dwa Teatry - Sopot 2014". Wśród nagrodzonych artystów są m.in. Marek Kochan, Andrzej Brzoska i Adam Woronowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Talenty Trójki 2014. Triumf kobiet

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2014 05:03
Trzy młode, początkujące artystki i jedna doświadczona, wielokrotnie nagradzana dama polskiego kina i teatru. W "Klubie Trójki" przedstawiliśmy laureatki "Talentów Trójki" 2014 oraz uhonorowaliśmy wyróżnioną "Diamentem Trójki" Danutę Szaflarską.
rozwiń zwiń