X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Radiowy Dom Kultury na plaży!

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2014 11:43
Minął tydzień zaledwie, a my znów jesteśmy na północy. Tym razem nie nad zatoką, a nad otwartym morzem, nad pięknym Bałtykiem. W Darłowie trwa festiwal "Media i Sztuka" i o nim, między innymi, opowiemy w tę sobotę.
Audio
Trójka z widokiem na morze...
Trójka z widokiem na morze... Foto: M. Nogaś/ PR

Sobota to nasz dzień. W jego ramach zaplanowano w Darłowie spotkania z dziennikarzami Trójki, by wymienić Baszkę Marcinik, Grażynę Dobroń, Michałów - Gąsiorowskiego i Olszańskiego oraz Henryka Sytnera. My natomiast o tym wszystkim opowiedzieliśmy, przyglądając się kolejnym wydarzeniom.

Pierwszymi gośćmi audycji byli pomysłodawcy festiwalu "Media i Sztuka", dziennikarze naszym Słuchaczom doskonale znani - Ewa Winnicka i Cezary Łazarewicz (autorzy książki "Zapraszamy do Trójki").

Odwiedził nas także Filip Springer, jeden z gości festiwalu. Rozmawialiśmy o jego - wraz z Michałem Łuczakiem z kolektywu Sputnik Photos - wyprawie do Armenii. Reporter i fotograf odwiedzili Spitak, miasto całkowicie zniszczone w wyniku trzęsienia ziemi w 1988 roku. Zachował się jeden budynek...

Michał
Michał Łuczak przy pracy w Spitaku - fot. Filip Springer

Co zobaczyli, z kim rozmawiali, co będzie efektem tej wyprawy? O tym mówiliśmy  w programie, pokażemy też zdjęcia Filipa, który dokumentował pracę Michała.

Znad morza wybralismy się w podróż! Byliśmy we Wrocławiu, gdzie festiwalowi Brave przygląda się Agnieszka Obszańska. Na co warto zwrócić uwagę? W tym roku impreza - z Trójkowym Znakiem Jakości - odbywa się pod hasłem "Święte ciało - przeciw wypędzeniom z kultury".

Z kolei Anna Dudzińska zabrała nas do... Krakowa. Przyszedł czas na kolejny odcinek cyklu "Najciekawsze budynki świata".

Sięgneliśmy też po płytę wydaną właśnie przez Narodowe Centrum Kultury. "1 VIII 1944. Warszawa" to najnowsze wydawnictwo słoweńskiej legendy muzyki industrialnej i szeroko rozumianej awangardy, czyli zespołu Laibach, przygotowane na zbliżające się obchody 70. rocznicy Powstania Warszawskiego. Opowiedział o nim Marek Horodniczy.

Całości dopełniła podróż po Polsce - "W telefonicznym skrócie". Agnieszka Obszańska zadzwoniła do Gdyni, Krosna i Krakowa.

Polecamy nasz profil na Facebooku!

szydłowska & nogaś (Darłowo)

obszańska (Wrocław)