RDK odwiedza OFF: książki, koncerty, kawiarnia

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2014 11:05
I oto jesteśmy! W Dolinie Trzech Stawów, na dziewiątym już festiwalu. Dziś prosto z Kawiarni Literackiej opowiedzieliśmy o tym, co dzieje się nie tylko na scenach, ale także i poza nimi.
Audio
  • RDK odwiedza OFF: książki, koncerty, kawiarnia (Radiowy dom kultury/Trójka)
Orchestre De Poly-Ryhtmo De Cotonou
Orchestre De Poly-Ryhtmo De CotonouFoto: mat. promocyjne OFF Festival

Katowice żyją muzyką, bo OFF - tradycyjnie już - daje gościom/uczestnikom szansę na odkrycie dla siebie nowych "ulubionych" zespołów. W piątek kazali nam się zatrzymać członkowie Orchestre De Poly-Ryhtmo De Cotonou! Afrykańska muzyka w wykonaniu niesamowitej grupy z Beninu wciągnęła, nie tylko nas swoim, rytmem.

Przed nami jeszcze dwa dni koncertów, a my na listę zespołów, do których na pewno wrócimy, zapisaliśmy także: Clipping, Oranssi, Pazuzu i Protomartyr.

Dziś na scenie pisarka się pojawi:

A propos pisarzy: działa od wczoraj także Kawiarnia Literacka. Gośćmi byli już: prof. Przemysław Czapliński, Magda Grzebałkowska, Jacek Podsiadło i Szczepan Twardoch. Przed nami jeszcze na przykład: Patrycja Pustkowiak, Filip Springer, Łukasz Orbitowski i... Arek Marczyński z kolegami, czyli Antena Krzyku!

Magda Grzebałkowska, Arek Marczyński oraz kurator Kawiarni na OFF Festivalu, Krzysztof Varga, będą naszymi gośćmi.

Odbyliśmy podróż także. To była "Rajza po Kato". O co chodzi? Sprawdziła w naszym imieniu Agnieszka Obszańska.

Foto:
Foto: mat. promocyjne

A Nasz Człowiek W Katowicach, czyli Anna Dudzińska, przedstawiła dwie wieże, czyli szyby wyciągowe kopalni "Polska" (dawniej "Deutschland") w Świętochłowicach Śląskich.

Foto:
Foto: Robert Paliga

Co poza Śląskiem? Naszym gościem był, widziany zresztą na OFF-ie, Marcel Andino Velez z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. W czwartek sprawa budowy siedziby placówki nabrała rumieńców: znów żyjemy nadzieją na jej realizację! Kompleks budynków na Placu Defilad zaprojektuje amerykański architekt Thomas Phifer. Otwarcie zaplanowano na... 2020!

Foto:
Foto: mat. prasowe

Wróciliśmy jeszcze na chwilę do Wrocławia. Tam dziś uroczyste zamknięcie festiwalu Nowe Horyzonty. Kto ma szansę na nagrody? O tym opowiedział Ryszard Jaźwiński.

Aha, byliśmy w budce, rzecz jasna! Zaczelismy od podróży "W telefonicznym skrócie", polecając najciekawsze wydarzenia nadchodzącego tygodnia.

www.facebook.com/radiowydomkultury

RDK/OFF, szydłowska, obszańska i nogaś

zapraszamy w samo południe do Katowic!

Czytaj także

Off Festival 2014. Znamy program Kawiarni Literackiej

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2014 15:15
Katowicki Off Festival to przede wszystkim święto muzyki. Od kilku lat impreza coraz mocniej stawia również na literaturę. Dowód? Kawiarnia Literacka goszcząca poetów, pisarzy i ludzi kultury. Drugi rok z rzędu jej opiekunem będzie dziennikarz, felietonista i pisarz - Krzysztof Varga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Transmisje koncertów z OFF Festival w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2014 15:40
Trójka, tradycyjnie już, będzie obecna na organizowanym przez Artura Rojka festiwalu. Dla słuchaczy, którzy nie dotrą do katowickiej Doliny Trzech Stawów, mamy niespodziankę - transmisję dwóch festiwalowych koncertów!
rozwiń zwiń