Portishead, Sopot, goście...

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2014 10:24
Artloop Festival w słonecznym Sopocie - goście, goście! To był bardzo towarzyski "Radiowy Dom Kultury"!
Audio
  • Portishead, Sopot, goście... (Radiowy Dom Kultury/ Trójka)
Zespół Portishead
Zespół PortisheadFoto: mat. pro./ www.artloop.pl

Byliśmy w Sopocie, gdzie do niedzieli trwa Artloop Festival 2014. To trzecia edycja festiwalu, który łączy ze sobą różne dziedziny sztuki, wychodzi z działaniami w miasto, a nawet do Opery Leśnej! Cały czas przeżywam pierwszą wizytę w tym historycznym miejscu! Wczoraj odbyły się tam koncerty Skalpela i Portishead. Oba znakomite!

Sobotnią audycję nadaliśmy z Państwowej Galerii Sztuki, z widokiem na Plac Przyjaciół Sopotu - nie tylko dlatego - odwiedziło nas wielu fantastycznych gości! Była Lena Dula, która o Artloopie wie wszystko, była Elżbieta Jabłońska, która poprowadzi na festiwalu "Ćwiczenia z zaniechania" oraz Janek Simon, który w Willi Bergera otworzył "Gabinet Doktora Janka".

Wpadła do nas Iwona Zając - sprawdziliśmy co u niej plus zaprosiliśmy na spotkanie w ramach "Wędrującej biblioteki". To wystawa, którą można oglądać od 13 września w Gdańskiej Galerii Güntera Grassa, wśród zaproszonych artystów są Honza Zamojski, Zbigniew Rybczyński czy Michał Szlaga. Spotkanie z Iwoną Ząjąc 25 września. A Michał Szlaga, mieszkaniec i kronikarz Stoczni Gdańskiej odwiedził nas TUŻ przed wypłynięciem w rejs z Tomkiem Kopcewiczem. Efekty tej artystycznej Odysei mają być pokazane w Państwowej Galerii Sztuki właśnie.

Anna Dudzińska zabrała nas do świeżo otwartej siedziby Europejskiego Centrum Solidarności!

Nie zapominamy o innych miejscach w Polsce. Agnieszka Obszańska w telefonicznym skrócie zaprosiła do Piaseczna na "Festiwal Piosenki Dołującej", do Cieszyna na "Materię 2.0" w Galerii Szarej i przypominała o Objazdowym Festiwalu Filmowym WATCH DOCS w Bieszczadach. Zaprosiła także do warszawskiej Królikarni na targi designu "Wzory w Ogrodzie". Wojtek Włodarczyk przygotował dla nas kolejny odcinek muzycznego przewodnika. A za tydzień nadajemy z Krakowa! Już dzisiaj mamy kolejne zaproszenia na festiwal Sacrum Profanum 2014.

Na FB 24/7.

do usłyszenia!

Szydłowska& Obszańska (pan Michał bardzo daleko)

Czytaj także

Klub Non-Stop, czyli co okrutnie irytowało mieszczan

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2014 18:09
Sopocki Non-Stop, czyli klub muzyczny na świeżym powietrzu. - Został założony w 1961 roku przez Franciszka Walickiego. Nad kręgiem tanecznym, zbitym z desek, rozciągała się plandeka. To tu grały legendarne zespoły młodzieżowe tamtych czasów - opowiada gość audycji "Trójkowy wehikuł czasu" Marcin Jacobson.
rozwiń zwiń