X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kulturysta Roku 2014 i upadek Stoczni Gdańskiej

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2015 16:00
Gościem programu był Michał Szlaga - nasz Kulturysta Roku 2014. Zadaliśmy mu podstawowe pytania. Skąd się wziął i dlaczego tyle czasu poświęcił Stoczni Gdańskiej?
Audio
  • Kulturysta Roku 2014 - Michał Szlaga - odebrał dyplom! (Radiowy dom kultury/Trójka)
Michał Szlaga został Kulturystą Roku 2014
Michał Szlaga został Kulturystą Roku 2014!Foto: materiały promocyjne

Michał Szlaga odebrał w studiu Trójki dyplom Kulturysty Roku 2014. Laureat plebiscytu organizowanego przez "Radiowy dom kultury" jest autorem albumu "Stocznia Szlaga", w którym na 270 stronach fotograficznie dokumentuje upadek Stoczni Gdańskiej.

Przeczytaj więcej o wynikach plebiscytu "Kulturysta roku 2014" >>>

W Stoczni Gdańskiej po raz pierwszy zjawił się w 1999 roku - jako student Akademii Sztuk Pięknych. - To miejsce było wtedy niedostępne. W momencie, kiedy miałem pretekst, by wejść na teren zakładu i mogłem go wykorzystać, zdecydowałem się, by to zrobić - mówi. Początkowo czuł się przytłoczony ogromem stoczni. - Potem zacząłem pozwalać sobie na coraz więcej, zaczepiałem ludzi, fotografowałem ich, rozmawiałem z nimi.

Stocznia
Stocznia Gdańska, fot. Michał Szlaga, Stocznia2000-2011/CSW

Gdy zaczęto wyburzać pierwsze budynki na terenie stoczni, Michał Szlaga towarzyszył rozbiórkom z aparatem. Wcześniej cały swój wolny czas poświęcał na dokumentowanie wnętrz pomieszczeń. W rozmowie z Agnieszką Szydłowską opowiada o tym, co przez kilkanaście lat przyciągało go do tego historycznego miejsca...

Codziennosć na gigantycznym cmentarzysku statków - Michał Szlaga opowiada o Alang w Indiach >>>

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury

Prowadzili: Agnieszka Obszańska, Agnieszka Szydłowska, Michał Nogaś

Goście: Michał Szlaga (Kulturysta Roku 2014)

Data emisji: 17.01.2015

Godzina emisji: 12.05

(fbi, mk)

Czytaj także

Temat Stocznia - w rocznicę podpisania porozumień sierpniowych

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 14:16
Ten powrót do Stoczni miał charakter rytualny. Powróciłam do niej bowiem od lat w sierpniu. Stocznia działa jak magnes. Każda wyprawa ma inny charakter, bo związana jest z koncertem, spektaklem, wystawą czy zwiedzaniem grupowym lub indywidualnym terenów, które kiedyś były Stocznią Gdańską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulturyści 2014 - znamy nominowanych!

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2014 15:00
Kulturysta Roku wybierany jest przez dziennikarzy Trójki. To honorowy tytuł, który przyznajemy osobom toczącym codzienną walkę o dostęp do kultury dla… wszystkich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oto najlepsi 2014!

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2015 12:55
Słuchacze Radiowego Domu Kultury wybrali najważniejsze, ich zdaniem, wydarzenie ostatnich dwunastu miesięcy, wskazali także swoją ulubioną książkę i płytę. Wyniki okazały się sporym zaskoczeniem. Poznaliśmy także Kulturystę Roku 2014. To Michał Szlaga!
rozwiń zwiń