Wioska trędowatych 1000 km od Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2015 16:30
Choć to nieprawdopodobne, w Europie istnieje ostatnia wioska trędowatych. Właśnie powstaje o niej film dokumentalny.
Audio
  • Agnieszka Obszańska rozmawia z Jarosławem Wszędybyłem i Przemysławem Miękinią o ich filmie dokumentalnym pt. "Koniec świata w Dolinie Łez"
Twórcy filmu dokumentalnego pt. Koniec świata w Dolinie Łez przyznają, że najpierw musieli zdobyć zaufanie mieszkańców wioski trędowatych
Twórcy filmu dokumentalnego pt. "Koniec świata w Dolinie Łez" przyznają, że najpierw musieli zdobyć zaufanie mieszkańców wioski trędowatychFoto: mat. prasowe

"Koniec świata w Dolinie łez" - to opowieść o małej wiosce w Rumunii - miejscu straszliwych ludzkich dramatów i upokorzeń. - Interesują mnie historie ludzi poza nawiasem społeczeństwa, trochę przegranych, trochę odrzuconych - mówi reżyser filmu Jarosław Wszędybył, któremu na początku trudno było sobie wyobrazić, że w XXI wieku istnieje coś takiego jak wioska trędowatych, do tego w Europie.

Radiowy dom kultury - słuchaj całej audycji >>>

Gość "Radiowego domu kultury" tłumaczy, jak powstała "Dolina łez" i dlaczego niektórzy żyjący w niej ludzie nie chcieliby nigdy żyć poza nią.

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Rozmawiała: Agnieszka Obszańska
Gość: Jarosław Wszędybył (reżyser) i Przemysław Miękinia (producent)
Data emisji: 07.03.2015
Godzina emisji: 13.36

fbi/mk

Zobacz także

Czytaj także

Zachwyt nad Warszawą - zdjęcia Zbyszka Siemaszki

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2014 11:00
Spośród sześciu tysięcy zdjęć Zbyszka Siemaszki przechowywanych w NAC, na album składa się około dwustu prezentujących Warszawę w latach 50., 60. i 70.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielcy zapomniani - książka o Polakach, którzy zmienili świat

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 13:39
Książka jest poświęcona Polakom, którzy dokonali wielkich odkryć albo stworzyli niepowtarzalne dzieła w dziedzinie literatury, sztuki i muzyki albo w inny sposób oddawali swój talent dla dobra ludzkości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Owce i pasterz" - znakomite literackie śledztwo

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2015 12:26
"Owce i pasterz" to oparta na faktach opowieść o zamachu na sycylijskiego biskupa i śmierci dziesięciu zakonnic. - Ta historia jest bardzo intrygująca - mówi Michał Nogaś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wiolonczelista z Sarajewa" - muzyka w oblężonym mieście

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2015 10:07
"Wiolonczelista z Sarajewa" Stevena Gallowaya to powieść zainspirowana historią tak niewiarygodną, że mogło napisać ją tylko życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Fabryka Absolutu" - ulubiona czeska książka Mariusza Szczygła

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2015 12:53
"Fabryka Absolutu" to pierwszy tytuł, jaki ukazał się w ramach nowej serii wydawniczej "Stehlik" mającej promować czeską literaturę w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radiowy spacer

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2015 11:32
Spacer dźwiękowy - Filharmonia w Szczecinie - Kombucha - Szczerek - Kuśmirowski - Skate Concrete - Urodziny Zamku w Cieszynie.
rozwiń zwiń