X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kwiecień plecień

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2015 14:00
Nowa Muzyka Żydowska - Zając haftuje - Wrocław z Trójkowym Znakiem Jakości - NADA - targi w Białymstoku - Unsound - Miesiąc Fotografii w Krakowie - RMAWW - Big Book Festival. O tym wszystkim w "Radiowym domu kultury".
Wrocław ma Trójkowy Znak Jakości, a Trójka ma we Wrocławiu swojego krasnala. O wszystkim opowiemy w audycji
Wrocław ma Trójkowy Znak Jakości, a Trójka ma we Wrocławiu swojego krasnala. O wszystkim opowiemy w audycji Foto: K. Goleniewska/ PR3

Zaczynamy, polecamy! Agnieszka Obszańska wybrała Unsound Festival przedstawia: Wake Up Call! - wiosenną imprezę w Sali Balowej Hotelu Forum i zaproszenie na UNSOUND Toronto! Agnieszka Szydłowska rozmawiała z Krzysztofem Wachowiakiem o nadchodzącym w Toruniu festiwalu NADA, a przy okazji odwiedziliśmy toruński klub NRD. Tymczasem Michał Nogaś obrał kierunek Podlasie! Po to, by zobaczyć książki, dużo książek. Nowości, nowe wydania i wznowienia. Spotkania z autorami, warsztaty dla dorosłych i dla dzieci. Polecamy 4. Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku. Odbędą się w następny weekend.

Zgodnie z zapowiedzią, powrócił do studia RDK-u Tomasz Gutkowski. W rozmowie z Michałem Nogasiem przedstawił program tegorocznego - już trzynastego!, czas leci, leci nieubłaganie - Miesiąca Fotografii w Krakowie. Temat główny to konflikt! A co poza tym? (festiwal, rzecz jasna, z Trójkowym Znakiem Jakości!).

/

A propos! Od wczoraj Wrocław jest pierwszym miastem na świecie, które ma taki znak :) "Oficjalnie" działo się wczoraj wiele - przeniesliśmy się w czasie i przestrzeni dzięki korespondencji Gabi Darmetko.

<<< Wrocław z Trójkowym Znakiem Jakości >>>

Naszym gościem był także Miron Zajfert. Odwiedził nas - tradycyjnie o tej porze roku - w związku z szóstą odsłoną festiwalu Nowa Muzyka Żydowska. (…) Możesz czerpać z tradycji, ale musisz robić swoje. Musimy iść z duchem czasu i nie zamieniać muzyki żydowskiej w muzeum (…) - te słowa wybitnego kompozytora i klarnecisty Davida Krakauera były i pozostają artystyczną busolą twórców festiwalu. A w niedzielę 72. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - pierwszego zbrojnego (na taką skalę) wystąpienia przeciwko hitlerowskim okupantom.

W Katowicach, na deskach Teatru Śląskiego, oglądać już można - wyczekiwany - "Czarny ogród" Jacka Głomba. To adaptacja wspaniałej książki Małgorzaty Szejnert. Z reżyserem rozmawiała Anna Dudzińska.

(mat.
(mat. promocyjne)

Odwiedziła nas także Anna Król, szefowa Big Book Festivalu. Wyjaśniła, dlaczego "Człowiek nie pies i czytać musi" i o co chodzi z hasłem tegorocznej edycji wydarzenia, które z naszym Znakiem Jakości odbędzie się w Warszawie między 12 a 14 czerwca.

(mat.
(mat. prasowe)

Słuchaliśmy także Iwony Zając, która zapraszała na wystawę do Szwecji! "BLEKINGESÖM MED NYA VINGAR / Haft z Blekinge".

 

Iwona

W telefonicznym skrócie byliśmy dzisiaj w Szczecinie - na festiwalu ZOT, przyjrzeliśmy się Inwazji Barbarzyńców w Poznaniu i nasłuchiwaliśmy wieści z Portu Literackiego!

Na FB jesteśmy 24/7

szydłowska&obszańska&nogaś