Jak obejrzeć Katowice od kuchni?

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2015 14:55
"Rajzy po Kato" to alternatywne, niecodzienne wycieczki po stolicy Górnego Śląska i okolicach. W piątek w Kawiarni Literackiej na OFF Festivalu odbyła się premiera przygotowywanego przez dwa lata przewodnika.
Audio
  • Dominik Tokarski o przewodniku "Rajza po Kato" (Radiowy Dom Kultury/Trójka)
Przewodnik Rajza po Kato
Przewodnik "Rajza po Kato"Foto: mat. prasowe

"Jak chyba w żadnym innym polskim mieście historia miesza się tu ze współczesnością, tradycja ma ważne miejsce w codziennym życiu, a krajobraz ulega nagłym i dynamicznym przemianom. Mimo swej krótkiej, bo 150-letniej historii, Katowice wypracowały swój oryginalny styl, którego główną cechą jest szacunek dla tego, co lokalne, połączony z otwartością na to, co nowe i nieznane" - czytamy we wstępie do publikacji.

- W środku jest dużo subiektywnych informacji o Katowicach. O miejscach, architekturze, kuchni i lokalnych zajawkach, czyli o tym, jak miasto zobaczyć trochę od kuchni i nieoficjalnie. Gdzie dobrze zjeść i jak spędzić czas - zachwala współautor książki Dominik Tokarski.

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Prowadzi: Michał Nogaś
Gość: Dominik Tokarski (współautor przewodnika)
Data emisji: 8.08.2015
Godzina emisji: 12:25

mp/iwo

Czytaj także

Nowa Rosja - kraj, który fascynuje i przeraża

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2015 14:40
W kolejnym odcinku audycji "Trójkowy znak jakości" Michał Nogaś poleca książkę Petera Pomerantseva pt. "Jądro dziwności. Nowa Rosja". - Jest to naprawdę znakomita, ale też przerażająca lektura - mówi dziennikarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szymiczkowa, czyli Jacek Dehnel i Piotr Tarczyński w dawnym Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2015 22:00
Tym razem odwiedziliśmy Galicję. Tę sprzed ponad wieku. Kraków w roku 1893 opisała w... kryminale "Tajemnica Domu Helclów" Maryla Szymiczkowa, czyli Jacek Dehnel i Piotr Tarczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

David Foster Wallace nareszcie po polsku! Oto król przypisów

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2015 11:06
Ukazało się polskie wydanie "Krótkich wywiadów z paskudnymi ludźmi". - Nie przepadam za tym określeniem, ale tym razem to powiem: autor tej książki stał się postacią kultową już za życia - stwierdza Michał Nogaś.
rozwiń zwiń