Miasto Archipelag: Krosno i Skierniewice

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2015 20:20
Mija trzeci tydzień podróży Filipa Springera po byłych miastach wojewódzkich. Dziś pisarz i fotografik opowiada nam o swoich doświadczeniach związanych z pobytem w Krośnie i Skierniewicach.
Audio
  • Miasto Archipelag: Krosno i Skierniewice (Radiowy Dom Kultury/Trójka)
Skierniewickie osiedle Widok w obiektywie pomysłodawcy projektu Miasto Archipelag
Skierniewickie osiedle Widok w obiektywie pomysłodawcy projektu Miasto ArchipelagFoto: Filip Springer

Czytaj dalej
Elbląg 1200 free.jpg
Byłe miasta wojewódzkie - trauma wciąż żywa?

W rozmowie z Michałem Nogasiem Filip Springer zdradza słuchaczom Trójki, co oczarowało go w Krośnie i w czym to miasto przypomina Teksas. Opowiada o historii, która dla mieszkańców regionu jest powodem do dumy, i o trudnych spotkaniach z teraźniejszością.

Autor "13 pięter" i "Wanny z kolumnadą" zachęca nas także do podróży do Skierniewic, gdzie - jak zapewnia - można zobaczyć "jeden z najciekawszych i najbardziej radykalnych przykładów pastelozy w Polsce". Co więcej, owa pasteloza ma bardzo dużo wspólnego z… rozdeptaną kuropatwą.

Krosno (foto: Filip Springer) Krosno (foto: Filip Springer)

Miasto Archipelag to dokumentalny eksperyment wykorzystujący internet i media społecznościowe. Jego kulminacją będzie publikacja reporterskiej książki, której powstawanie wszyscy mogą śledzić na miastoarchipelag.

***

Tytuł audycji: Radiowy Dom Kultury  
Prowadzi: Agnieszka Szydłowska  
Autor rozmowy: Michał Nogaś  
Data emisji: 24.10.2015  
Godzina emisji: 13.25

iwo/mk

Czytaj także

Miasto Archipelag: start

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2015 22:00
Miasto Archipelag to projekt reporterskiej podróży Filipa Springera po byłych stolicach województw. - Mapa dawnych województw to jedyna rzecz, która wisi u mnie na ścianie. Patrzę sobie na nią i odkrywam wiele ciekawych rzeczy - mówił w Trójce dziennikarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miasto Archipelag: Nowy Sącz

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2015 13:50
- To miasto ewidentnie ma charakter. Jeśli miałbym jednym słowem określić Nowy Sącz, to powiedziałbym: przyjemny - mówi Filip Springer realizujący projekt Miasto Archipelag.
rozwiń zwiń