Miasto Archipelag: Bielsko-Biała i Częstochowa

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2015 13:35
W ramach projektu "Miasto: Archipelag" Filip Springer odwiedza byłe polskie miasta wojewódzkie. Tym razem opowiedział nam o "małym Wiedniu" i mieście, które ma dwie matki.
Audio
  • Bielsko-Biała i Częstochowa okiem Filipa Springera (Radiowy Dom Kultury/Trójka)
Częstochowa w obiektywie Filipa Springera
Częstochowa w obiektywie Filipa Springera Foto: Filip Springer

Bielsko-Biała, nazywana właśnie "małym Wiedniem", to jedno z największych miast "Archipelagu". - Mam wrażenie, że to miasto, które świetnie sobie radzi. Zarówno gospodarczo, co widać na ulicach, jak i pod tym względem, że miasto żyje, jeśli chodzi o wieczory i spędzanie wolnego czasu - wyliczał reportażysta.

Bielsko-Biała (fot. Filip Springer) Bielsko-Biała (fot. Filip Springer)

A jakie wrażenie zrobiła na nim Częstochowa? - Tu sytuacja ma się zgoła inaczej - przyznał, dodając, że o mieście mówi się, że ma dwie matki: Matkę Boską i matkę hutę. Na ile prawdziwe jest to stwierdzenie? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego dźwięku.

<<<Miasto Archipelag - posłuchaj wszystkich odcinków cyklu>>>

Miasto Archipelag to dokumentalny eksperyment wykorzystujący internet i media społecznościowe. Jego kulminacją będzie publikacja reporterskiej książki, której powstawanie wszyscy mogą śledzić na miastoarchipelag.

***

Tytuł audycji: Radiowy Dom Kultury  
Autor rozmowy: Michał Nogaś  
Data emisji: 21.11.2015  
Godzina emisji: 12.38

ei/iwo

Czytaj także

Miasto Archipelag: Krosno i Skierniewice

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2015 20:20
Mija trzeci tydzień podróży Filipa Springera po byłych miastach wojewódzkich. Dziś pisarz i fotografik opowiada nam o swoich doświadczeniach związanych z pobytem w Krośnie i Skierniewicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miasto Archipelag: Suwałki, Łomża, Ostrołęka

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2015 12:50
Filip Springer kontynuuje swój objazd po Polsce. Podróż do Łomży podczas Dnia Wszystkich Świętych uświadomiła mu pewną "gigantyczną lukę, jaka powstała po wojnie".
rozwiń zwiń