Miasto Archipelag: Leszno, Kalisz, Konin

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2015 15:35
W ramach projektu "Miasto: Archipelag" Filip Springer odwiedza byłe polskie miasta wojewódzkie. Tym razem trafił do Wielkopolski.
Audio
  • Miasto Archipelag: Leszno, Kalisz, Konin (Radiowy Dom Kultury/Trójka)
Konin
KoninFoto: Filip Springer

- W Lesznie poznałem bardzo pięknego człowieka, nazywa się Janusz Skrzypczak, jest antykwariuszem. Mówię, że jest piękny, bo nie tylko zbiera przedmioty, ale i jej ratuje - opowiada Filip Springer.

Autor projektu "Miasto Archipelag" odwiedził również Kalisz. - To fantastyczne miasto, absolutnie przepiękne, wyjątkowe w porównaniu z innymi ośrodkami tej wielkości. Działa tam silny ruch miejski - opowiada rozmówca Michała Nogasia.

Filip Springer podczas swojej podróży odwiedził również Konin, gdzie - w dniu 4 grudnia, podczas Barbórki - był świadkiem zaprzysiężenia uczniów Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych.

<<<Miasto Archipelag - posłuchaj wszystkich odcinków cyklu>>>

Miasto Archipelag to dokumentalny eksperyment wykorzystujący internet i media społecznościowe. Jego kulminacją będzie publikacja reporterskiej książki, której powstawanie wszyscy mogą śledzić na miastoarchipelag.

***

Tytuł audycji: Radiowy Dom Kultury  
Autor rozmowy: Michał Nogaś  
Data emisji: 12.05.2015  
Godzina emisji: 13.23

mk/mp

Czytaj także

Miasto Archipelag: Krosno i Skierniewice

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2015 20:20
Mija trzeci tydzień podróży Filipa Springera po byłych miastach wojewódzkich. Dziś pisarz i fotografik opowiada nam o swoich doświadczeniach związanych z pobytem w Krośnie i Skierniewicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miasto Archipelag: Suwałki, Łomża, Ostrołęka

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2015 12:50
Filip Springer kontynuuje swój objazd po Polsce. Podróż do Łomży podczas Dnia Wszystkich Świętych uświadomiła mu pewną "gigantyczną lukę, jaka powstała po wojnie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miasto Archipelag: Bielsko-Biała i Częstochowa

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2015 13:35
W ramach projektu "Miasto: Archipelag" Filip Springer odwiedza byłe polskie miasta wojewódzkie. Tym razem opowiedział nam o "małym Wiedniu" i mieście, które ma dwie matki.
rozwiń zwiń