X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kulturysta Roku 2015. Znamy nominowanych!

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2015 14:12
W sobotę 12 grudnia w "Radiowym Domu Kultury" poznaliśmy nazwiska artystów nominowanych do nagrody Kulturysta Roku 2015.
Audio
  • Kulturysta Roku 2015 - nominacje: Iwona Furmańczyk (Radiowy Dom Kultury/Trójki)
  • Kulturysta Roku 2015 - nominacje: Arek Sołtysik (Radiowy Dom Kultury/Trójki)
  • Kulturysta Roku 2015 - nominacje: Magdalena Miklasz (Radiowy Dom Kultury/Trójki)
  • Kulturysta Roku 2015 - nominacje: Kuba Knera (Radiowy Dom Kultury/Trójki)
  • Kulturysta Roku 2015 - nominacje: Jaśmina Wójcik (Radiowy Dom Kultury/Trójki)
Nadchodzi Kulturysta
Nadchodzi Kulturysta!Foto: Jarema Drogowski

Fot. Radio Kielce Fot. Radio Kielce

IWONA FURMAŃCZYK - za to, że od lat przemierza ziemię świętokrzyską wzdłuż i wszerz, by odnaleźć śpiewaków i muzykantów, dokumentować i odtwarzać zapomniane obrzędy tamtejszej wsi; za zainicjowanie i współtworzenie - z mieszkańcami Ciekot i okolic - Kusoków Świętokrzyskich, kończących czas karnawału; za przypominanie tego, co dziedziczymy po przodkach, za przywracanie - miejscom i ludziom - ich tożsamości i należnej im godności.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fot. archiwum prywatne Fot. archiwum prywatne

AREK SOŁTYSIK - za cykl zdjęć "Długa wstęga papieru", będący opowieścią o miejscu wygaszonym, o działającej przez ponad wiek fabryce w Myszkowie, o ludziach - sąsiadach, którzy oddali jej swoje najcenniejsze lata i o miejscach przez nich opuszczonych; za pamięć o tym, co przez dekady było jednym ze spoiw lokalnej społeczności; za piękne ujęcia udowadniające, że także maszyny miały duszę.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fot. archiwum prywatne Fot. archiwum prywatne

MAGDALENA MIKLASZ - za pasję i konsekwencję w działaniu, za to, że lokalna społeczność może dzięki niej spotkać się i odnaleźć w teatrze; za "Dynowskie spektakle" w niewielkim mieście w powiecie rzeszowskim odbywające się w przestrzeni stacji kolejki wąskotorowej i za przedsięwzięcie "NH Wonderland" powstałe przy zaangażowaniu mieszkańców Nowej Huty i złożone z małych opowieści o życiu zwykłych ludzi w cieniu wielkiego kombinatu; za wrażliwość i fantazję tworzenia.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fot. archiwum prywatne Fot. archiwum prywatne

KUBA KNERA - za stworzenie w sieci miejsca o nazwie noweidzieodmorza.com, gdzie zobaczyć można twórców z Gdańska, Gdyni i Sopotu i - przez siedem dni w tygodniu - efekty ich działań; za wielkie zaangażowanie towarzyszące opisywaniu lokalnej sceny muzycznej; za oddanie czytelnikom - do codziennego użytku - przewodnika i kompendium wiedzy o tym, co nowego i ciekawego dzieje się nad i idzie do nas od morza.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fot. archiwum prywatne Fot. archiwum prywatne

JAŚMINA WÓJCIK - za to, co czyni od lat dla jednej ze stołecznych dzielnic - Ursusa; za działania w przestrzeni byłych Zakładów Przemysłu Ciągnikowego, współdziałanie z mieszkańcami, zapisywanie ich wspomnień, a także pokazywanie im sztuki i czynienie ich częścią sztuki; za stworzenie bogatej dokumentacji miejsca i oddanie jej publiczności dzięki nowoczesnej technologii - łatwej do ściągnięcia aplikacji; za - nie tylko artystyczną - miłość do ciągników i innych maszyn.

Czytaj także

Oto najlepsi 2014!

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2015 12:55
Słuchacze Radiowego Domu Kultury wybrali najważniejsze, ich zdaniem, wydarzenie ostatnich dwunastu miesięcy, wskazali także swoją ulubioną książkę i płytę. Wyniki okazały się sporym zaskoczeniem. Poznaliśmy także Kulturystę Roku 2014. To Michał Szlaga!
rozwiń zwiń