Plebiscyt "Radiowego domu kultury" czas zacząć!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Plebiscyt "Radiowego domu kultury" czas zacząć!
Koszalin w obiektywie Filipa SpringeraFoto: Filip Springer

To właśnie dzisiaj ogłosiliśmy nominacje w naszym dorocznym plebiscycie!

Z wielką radością przedstawiliśmy w dzisiejszym programie nominacje w naszym plebiscycie podsumowującym rok 2015 w trzech kategoriach: najlepsza książka, najlepsza płyta i najciekawsze wydarzenie kulturalne. Po zakończeniu programu uruchomiona została specjalna podstrona, na której można oddać swój głos! Każdy może oddać JEDEN głos w poszczególnej kategorii. Na głosy czekamy do ostatniej minuty 8 stycznia 2016 roku... Dla osób biorących udział w głosowaniu mamy (tradycyjnie) prezenty. W tym roku będą to radia cyfrowe - odbiorniki pozwalające na słuchanie radia w tej rewolucyjnej technologii!

Zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu! >>>

(foto: Centrum im. Ludwika Zamenhota, mat. promocyjne) (foto: Centrum im. Ludwika Zamenhofa, mat. promocyjne)

Co poza tym? Polecamy! Agnieszka Szydłowska wybrała wyprawę do warszawskiego Klubu Komediowego na spektakl "Fabularny przewodnik po trzecim trymestrze" z muzyką Radka Łukasiewicza (Pustki).

Michał Nogaś sięgnął dziś po komiks wydany w dwóch językach, ale żaden z nich nie jest polskim! Centrum im. Ludwika Zamenhofa proponuje opowieść o życiu i działalności swojego patrona po angielsku i - rzecz jasna - w esperanto! Interesujący eksperyment, o którym opowiemy wraz z Anną Danilewicz.

Agnieszka Obszańska polecała "Miasto dla dzieci" autorstwa Eweliny Kruszyńskiej. Dlaczego trzeba dbać o wspólną przestrzeń, jak zbudować kolorowy szałas i kim są partyzanci ogrodniczy - to tylko część tego, co kryje w sobie przeznaczona dla dzieci i dorosłych publikacja.

Tu można posłuchać pierwszej godziny audycji >>>

Odbylismy też ostatnie w tym roku spotkanie z "Miastem Archipelag" i Filipem Springerem. Tym razem trafiliśmy do miast bliźniaczych, jak często określają je mieszkańcy obu, czyli do Koszalina i Słupska. Jak się tam żyje? Co smuci, a co cieszy obywateli dwóch byłych wojewódzkich stolic?

www.facebook.com/miastoarchipelag; www.instagram.com/miastoarchipelag

A za dwa tygodnie podsumujemy dotychczasową podróż Filipa!

Słupsk (foto: Filip Springer) Słupsk (foto: Filip Springer)

Zajrzeliśmy także do… biblioteki na… wystawę. Oto historia o tym, jak można połączyć przyjemne z pożytecznym. Zobaczyć pracę młodego artysty Franciszka Buchnera, a przy okazji - wypożyczyć książkę. Autor zagląda do pracowni znanych artystów i fotografuje przedmioty przez nich stworzone. Przedmioty, dzięki którym mogą pracować. Od dziwnej czaszki po zdjęcie bardzo bliskiej osoby. Na zdjęciu poniżej: "Magdalena Starska. Rzeźba z Kapiącą Kroplą".

Tu można posłuchać drugiej godziny audycji >>>

"Magdalena Starska. Rzeźba z Kapiącą Kroplą" (foto: Fot. Franciszek Buchner, mat. promocyjne) (foto: Franciszek Buchner, mat. prom.)

O "Przedmiotach własnych artystów" Michał Nogaś rozmawiał z Jagodą Zakrzewską, rzeczniczką Biblioteki Publicznej Miasta stołecznego Warszawy.

Mieliśmy także zaproszenie na... "Operę kolejową". To specjalny muzyczny projekt Komuny//Warszawa realizowany wspólnie z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego na Dworcu Wschodnim w Warszawie. W tej operze muzyka komponowana jest w oparciu o rozkład kolejowy, a widzowie nie siedzą w jednym miejscu, ale - wyposażeni w słuchawki - słuchają "cichego" libretta, podążając za artystami. Już jutro! Wstęp wolny!

W telefonicznym skrócie przemknęliśmy przez Gdańsk i Wrocław. Anna Dudzińska w kolejnym odcinku cyklu Najciekawsze Budynki Świata zabrała nas do Japoni!

na FB 24/7

do usłyszenia!

szydłowska&obszańska&nogaś

Polecane