Kto został Kulturystą Roku 2015? Zapadł werdykt!

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2016 18:00
Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska i Michał Nogaś - trzyosobowe jury "Radiowego Domu Kultury" - ogłosili, kto został Kulturystą Roku 2015. Nagroda trafia do rąk Iwony Furmańczyk!
Audio
  • Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Michał Nogaś przedstawiają wyniki plebiscytu Kulturysta Roku 2015 (Radiowy Dom Kultury/Trójka)
Iwona Furmańczyk - Kulturystka Roku 2015
Iwona Furmańczyk - Kulturystka Roku 2015Foto: archiwum prywatne

Za co nasi jurorzy przyznali nagrodę właśnie Iwonie Furmańczyk? Za to, że od lat przemierza ziemię świętokrzyską wzdłuż i wszerz, by odnaleźć śpiewaków i muzykantów, dokumentować i odtwarzać zapomniane obrzędy tamtejszej wsi; za zainicjowanie i współtworzenie - z mieszkańcami Ciekot i okolic - Kusoków Świętokrzyskich kończących czas karnawału; za przypominanie tego, co dziedziczymy po przodkach, za przywracanie - miejscom i ludziom - ich tożsamości i należnej im godności.

Laureatka nagrody w rozmowie z prowadzącymi audycję nie kryła ogromnego wzruszenia. - Serce strasznie mocno mi bije. Bardzo serdecznie wam dziękuję, przede wszystkim za wrażliwość, która pozwala sięgać wam poza granice dużych miast - powiedziała. Iwona Furmańczyk mówiła także o kilkuset osobach, które wraz z nią będą cieszyć się z nagrody, i całkiem przypadkiem zdradziła, jak jest nazywana przez ludzi, którzy dostrzegają jej pracę.

 Oto lista wszystkich nominowanych do nagrody Kulturysta Roku 2015.

***

Tytuł audycji: Radiowy Dom Kultury  
Prowadzi: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Michał Nogaś   
Data emisji: 9.01.2016  
Godzina emisji: 13.44

iwo/fbi

Czytaj także

Znamy zwycięzców Plebiscytu Radiowego Domu Kultury!

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2016 13:45
Słuchacze zdecydowali! Wybrali zwycięzców plebiscytu podsumowującego rok 2015 w trzech kategoriach: najlepsza książka, najlepsza płyta i najciekawsze wydarzenie kulturalne. Trójka laureatów to Magdalena Grzebałkowska, Taco Hemingway oraz Miuosh, Jimek i NOSPR.
rozwiń zwiń