X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Miasto Archipelag: Chełm, Zamość, Przemyśl

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2016 15:10
- Chełm to piękne miasto, z przewspaniałą historią żydowską. Przemyśl urywa za to głowę architekturą - mówi Filip Springer, autor przedsięwzięcia Miasto Archipelag, dokumentującego życie Polaków w byłych miastach wojewódzkich.
Audio
  • Miasto Archipelag: Chełm, Zamość, Przemyśl (Radiowy dom kultury/Trójka)
Przemyśl w obiektywie Filipa Springera
Przemyśl w obiektywie Filipa SpringeraFoto: Filip Springer

W Zamościu Filipa Springera ujęła grupa ludzi, którzy nazywają się Stworki i całe miasto pełne jest dowodów na ich istnienie. Stworzyli na przykład wlepkę z napisem "Narzekasz, że w Zamościu nic się nie dzieje? A zrobiłeś coś, by się działo?".

Czytaj dalej
Filip Springer 1200.jpg
Miasto Archipelag: start

- Jeżeli ktoś w jednym z tych byłych miast wojewódzkich, które odwiedzam, chce, żeby coś się działo, to musi się zaangażować w to, żeby się zadziało. To jest ta różnica, która mocno specyfikuje te miasta w odróżnieniu od tych dużych, w których można być po prostu uczestnikiem różnych wydarzeń i w ogóle się nie angażować - podsumowuje Springer.

Zachęcamy do wysłuchania całej relacji z Chełma, Zamościa i Przemyśla. Podobno w tym ostatnim mieście można się najeść "jak bąk"...

<<<Miasto Archipelag - posłuchaj wszystkich odcinków cyklu>>>

Miasto Archipelag to dokumentalny eksperyment wykorzystujący internet i media społecznościowe. Jego kulminacją będzie publikacja reporterskiej książki, której powstawanie wszyscy mogą śledzić na Miasto Archipelag.

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Prowadzi: Agnieszka Szydłowska
Gość: Filip Springer (reporter, pisarz)
Data emisji: 23.01.2016
Godzina emisji: 13.43

fbi/mk

Czytaj także

Miasto Archipelag: Krosno i Skierniewice

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2015 20:20
Mija trzeci tydzień podróży Filipa Springera po byłych miastach wojewódzkich. Dziś pisarz i fotografik opowiada nam o swoich doświadczeniach związanych z pobytem w Krośnie i Skierniewicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miasto Archipelag: Suwałki, Łomża, Ostrołęka

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2015 12:50
Filip Springer kontynuuje swój objazd po Polsce. Podróż do Łomży podczas Dnia Wszystkich Świętych uświadomiła mu pewną "gigantyczną lukę, jaka powstała po wojnie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miasto Archipelag: Koszalin i Słupsk

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2015 20:00
Filip Springer zdaje nam kolejną relację ze swojej podróży po Polsce. Tym razem opowiada o dwóch miastach położnych blisko morza - Koszalinie i Słupsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miasto Archipelag: półmetek, zmiany i plany

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2016 13:22
- Projekt się rozwinął. Daliśmy się mu ponieść - mówi w radiowej Trójce Filip Springer, autor przedsięwzięcia Miasto Archipelag, dokumentującego życie Polaków w byłych miastach wojewódzkich.
rozwiń zwiń