Aktualności!

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2016 12:00
Festiwal "Trójka górom", polsko-islandzki projekt muzyczny i ślady na poduszce. To wszystko (i nie tylko) w "Radiowym Domu Kultury".
Radom w obiektywie Filipa Springera
Radom w obiektywie Filipa SpringeraFoto: Filip Springer

Jesteśmy też w Szklarskiej Porębie, gdzie trwa festiwal "Trójka górom". Jednym z gości był - w czwartek - Filip Springer, który właśnie zakończył pierwszą część "Miasta Archipelag".

Radom w obiektywie Filipa Springera Radom w obiektywie Filipa Springera

W rozmowie z Michałem Nogasiem opowie o wizytach w Płocku i w Radomiu (padną dość zaskakujące słowa!), a także wyjaśni, co teraz działo się będzie z przedsięwzięciem, którego partnerem jest Trójka. (Zapraszamy na strony: www.miastoarchipelag.pl; www.facebook.com/miastoarchipelag; www.instagram.com/miastoarchipelag).

Tu można posłuchać pierwszej godziny audycji >>>

Agnieszka Obszańska poleca podróż w poszukiwaniu miejskich dźwięków. Płyta Sound(e)scape jest częścią polsko-islandzkiego projektu artystycznego Filmoteki Narodowej ULTIMA THULE - NA KRAŃCU ŚWIATA.

Nagrania, które na niej się znalazły zostały zrealizowane latem 2015 roku na Islandii (Reykjavík) i w Polsce (Warszawa) pod opieką twórcy nagrań terenowych i map dźwiękowych - Marcina Dymitera, który o tych dwóch stolicach mówi krotko: "Warszawa. Ruch, transport, ludzie, nieustanny hałas. Nawet nocą powietrze jest gęste i ciężkie od dźwięków. W Reykjavíku nie ma miejskich basowych dronów. Słucha się lżej".

Tu można posłuchać drugiej godziny audycji >>>

Michał Nogaś tym razem sięga po... poezję i... zdjęcia. Ukazał się właśnie tomik Marty Eloy Cichockiej "Ślady opon na poduszce". W środku świetne fotografie i wiersze - po polsku i hiszpańsku.

W audycji opowiadamy też o wystawie "Przypomina mi się śnieg" Krzysztofa Maniaka, którą można oglądać w BWA Warszawa.

Zapraszamy do nowej instytucji - Domu Pamięci Żydów Górnośląskich w Gliwicach. Misją placówki jest upowszechnianie wiedzy na temat historii Żydów na Górnym Śląsku oraz ich wkładu w rozwój regionu. Tej tematyce poświęcona będzie wystawa stała. Dom Pamięci Żydów Górnośląskich będzie przestrzenią dialogu międzykulturowego, debat na temat tolerancji i koegzystencji różnych religii, kultur i narodów, a o Domu Pamięci opowiada jego dyrektorka Karolina Jakoweńko.

W telefonicznym skrócie łączymy się z Koszalinem (gdzie odbywają się spotkania Morze Architektury), Poznaniem (gdzie można uczestniczyć w wystawie Type Directors Club 2015 Annual Awards) i Tarnowem (gdzie warto odwiedzić wystawę "Euroarabeska").

na FB jesteśmy 24/7

szydłowska&obszańska&nogaś

 

 

Czytaj także

I bajecznie, i legendarnie

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2016 11:36
Dzikie i niedostępne Tatry i sztuki piękne, Galeria EL, Miasto Archipelag, najciekawsze budynki świata, Wrocław, Łódź, Nowy Sącz. A na deser "Bóg we własnej osobie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hasło: przypomnienie!

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2016 11:56
I znów sobota! Zatem czas na kulturalne polecenie Instruktorów Radiowego Domu Kultury. Znów przygotowaliśmy mnóstwo propozycji.
rozwiń zwiń