Dekada Domu Spotkań z Historią

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2016 19:00
- Nie celebrujemy za bardzo tej rocznicy, bo to zaledwie 10 lat, a mamy wielkie plany - mówi w Trójce Katarzyna Madoń-Mitzner, wicedyrektorka DSH.
Audio
  • Dekada Domu Spotkań z Historią (Radiowy dom kultury/Trójka)
Jedno ze zdjęć, jakie można obejrzeć na wystawie Na nowo. Warszawiacy 1945-55. 22 lipca 1947 roku - Święto Odrodzenia Polski, zabawa ludowa na chodniku i placu po rozebranej w czasie II wojny zrujnowanej dawnej kamienicy Jasińskiego u zbiegu al. 3 Maja (obecnie Al. Jerozolimskie) i ul. Nowy Świat
Jedno ze zdjęć, jakie można obejrzeć na wystawie "Na nowo. Warszawiacy 1945-55". 22 lipca 1947 roku - Święto Odrodzenia Polski, zabawa ludowa na chodniku i placu po rozebranej w czasie II wojny zrujnowanej dawnej kamienicy Jasińskiego u zbiegu al. 3 Maja (obecnie Al. Jerozolimskie) i ul. Nowy ŚwiatFoto: PAP/Stanisław Dąbrowiecki

Dom Spotkań z Historią to instytucja wyraźnie obecna na kulturalnej mapie stolicy. Co przyczyniło się do tego sukcesu? - Bardzo sprawdził się pomysł na otwartość, współdziałanie z różnymi instytucjami, środowiskami czy osobami - podkreśla Katarzyna Madoń-Mitzner.

Z okazji dziesięciolecia istnienia DSH zaplanowano wiele atrakcji. Najważniejszym elementem obchodów jest wystawa "Na nowo. Warszawiacy 1945-1955". Rozmówczyni Michała Nogasia opowiada o niej w Trójce, zapraszając na pozostałe wydarzenia jubileuszowe.

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Prowadzi: Michał Nogaś
Gość: Katarzyna Madoń-Mitzner (Dom Spotkań z Historią)
Data emisji: 20.02.2016
Godzina emisji: 13.23

mk/mp

Czytaj także

Wojna, Warszawa i służba, czyli historia drapieżnego ptaka AK

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2016 13:00
- Przyznam, że ta książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie - mówi Michał Nogaś o publikacji będącej zapisem wywiadu z Lucjanem "Sępem" Wiśniewskim.
rozwiń zwiń