X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

4000 km

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2016 11:19
Rowerowy Dom Kultury! Kim Gordon opisana. NADA po raz drugi. Najciekawszy Budynek Świata. Wirus Bugalskiego. Ul kultury.
4000 km
Foto: Marta Frej

Co polecamy w tym tygodniu? Agnieszka Szydłowska (to ja, to ja!) wybrała drugą odsłonę festiwalu NADA. To rozłożona w czasie propozycja toruńskiego klubu NRD. Pomysł jest taki - raz w miesiącu koncert artystów spoza głównego nurtu, często pierwszy toruński koncert artysty. Opowiada Krzysztof Wachowiak. U Agnieszki Obszańskiej wyprawa do Cieszyna. Ul. Srebrna 1 w Cieszynie- ten adres świetnie już znamy. Do niedawna działała tam Galeria Szara (przenosi się do Katowic !!!), teraz wita nas nowa inicjatywa - UL Kultury Pracownia Dobrych Praktyk. Miejsce prowadzi Fundacja Kultury Audiowizualnej Strefa Szarej. Koordynatorkami działań są Barbara Głyda-Żydek, kulturoznawczyni, animatorka kultury, wykładowczyni na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie oraz Joanna Rzepka-Dziedzic, artystka i kuratorka Galerii Szarej. A co w ULU? "UL jest przestrzenią otwartą dla działań kulturalnych. Chcemy promować kulturę i sztukę, ale także postawy prospołeczne i proobywatelskie. Będziemy realizować wydarzenia kulturalne i artystyczne. Zapraszamy do ich odbioru i współtworzenia. Uważamy, że kultura ma charakter wspólnotowy, spaja społeczności, jest przestrzenią dialogu. Proponujemy udział w spotkaniach, dyskusjach, warsztatach i wystawach. Zachęcamy do współpracy".

Tu można posłuchać całej pierwszej godziny "Radiowego domu kultury" >>>

Tu można posłuchać całej drugiej godziny "Radiowego domu kultury" >>>

Natomiast Michał Nogaś poleca bliższe spotkanie z... "Wirusem". Taki tytuł nosi nowa książka naszego radiowego kolegi, Darka Bugalskiego. I jest to... political fiction oraz opowieść o... epidemii miłości.


Bohaterką programu jest dziewczyna z zespołu - Kim Gordon - w autobiograficznej opowieści "Dziewczyna z zespołu". Opowieść o byciu matką, artystką, żoną, a przede wszystkim kobietą. Od dorastania w Kalifornii w burzliwych latach 60. i 70., przez życie w Nowym Jorku lat 80. i 90., po przeprowadzkę na przedmieścia. Michał Nogaś rozmawia o książce z tłumaczem - Andrzejem Wojtasikiem. A my słuchamy opowieści i muzyki - Sonic Youth i Kim Gordon!

A u nas jeszcze...Rowerowy Dom Kultury, czyli 3511 KM na rowerach wzdłuż linii granicznej Polski! Start już w kwietniu, a o pomyśle i planach opowiada pomysłodawczyni wyprawy Ula Ziober. Mówi Ula : "3511 KM - taka jest długość linii granicznej Polski. Poza nią znajduje się inny świat, żyją inni ludzie. Po tej stronie granicy jesteśmy MY, a po tamtej ONI. Ale czy na pewno? Postanowiłam, razem z dwójką animatorów ze Stowarzyszenia Zielona Grupa wyruszyć na rowerach w drogę, aby znaleźć odpowiedzi na te pytania.

Nasza trasa będzie przebiegała tak blisko linii granicznej Polski jak to tylko możliwe. Ale nie jest to zwykła wyprawa turystyczna, żeby nakręcić jak najwięcej kilometrów na rowerowych licznikach. W wielu miejscach zatrzymamy się na dłużej. Zorganizujemy 30 warsztatów w różnych miejscowościach przygranicznych, gdzie rozmawiać będziemy z dziećmi o granicach, w bardzo szerokim rozumieniu tego słowa".tutaj można wspierać RDK:)

W telefonicznym skrócie mkniemy przez Katowice, Łódź i  Białystok.  Anna Dudzińska opowie o kolejnym niezwykłym budynku. Tym razem to odkrycie z Zabrza!

na FB jesteśmy 24/7

do usłyszenia

szydłowska&obszańska&nogaś

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Prowadzi: Agnieszka Szydłowska
Data emisji: 19.03.2016
Godzina emisji: 12.05

Czytaj także

Lodowa góra

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2016 14:00
Choroba jako metafora. Żywe biblioteki. Dziew/Czyny w Białymstoku. "Lodowa góra" w Szczecinie. Biografie niecodzienne "prawobrzeżnych". Mięto Pole w Grodzisku Mazowieckim. Płynna tożsamość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tu się zaczyna

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2016 01:00
Nasiono Records. Piękna Gallery. 2 etapy "Dispossession". W Muzeum wszystko wolno - pierwsza taka wystawa na świecie! Kino afgańskie. Tu się zaczyna koniec miast. 2016 zdjęć.
rozwiń zwiń