Indonezja - kraj, o którym można długo opowiadać

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2016 15:53
Indonezja to nie tylko jedno z największych państw świata, zwane azjatyckim tygrysem, ale także zapierająca dech w piersiach mozaika języków, ludów i tradycji.
Audio
  • Michał Nogaś poleca książkę Elizabeth Pisani (Radiowy dom kultury/Trójka)
Fragment okładki książki Indonezja itd.
Fragment okładki książki "Indonezja itd."Foto: mat. promocyjne

Rozrzucona na ponad 13 tysiącach wysp oszałamia turystów kolorytem, gościnnością, różnorodnością, przede wszystkim jednak niezwykłym sposobem bycia swych mieszkańców. - Nie bez powodu autorka zawarła wszystko, co wiedziała o Indonezji, na ponad 400 stronach - mówi tłumacz książki Adam Pluszka.

Elizabeth Pisani przez blisko 25 lat była dziennikarką Reutera i prowadziła w Indonezji badania dotyczące epidemii HIV. Zdobywała informacje od ulicznych sprzedawców i transseksualistów, rozmawiała z członkami władz i elitami kraju.

Przejechała ponad 26 tys. kilometrów, docierając do zapadłych wiosek, gdzie w cieniu drzew goździkowych wciąż wróży się z wnętrzności kur, gości zaprasza się na herbatę w towarzystwie zmarłej babci, a kobiety sprzedawane są mężowi za kilkanaście sztuk bydła. Powstała fascynująca książka o jednym z najmniej znanych krajów świata.

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autor: Michał Nogaś
Gość: Adam Pluszka (tłumacz)
Data emisji: 26.03.2016
Godzina emisji: 12.28

mat. prasowe/mp

Czytaj także

Powieść "Fatum i furia" - każdy związek ma dwie twarze

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2016 19:29
Trzecia książka 37-letniej Lauren Groff z Nowego Jorku to opowieść o losach trwającego 24 lata małżeństwa. Historię związku poznajemy z dwóch perspektyw - żony i męża. Jak bardzo może się różnić postrzeganie wspólnego życia?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Głód", czyli opowieść o współczesnym świecie

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2016 19:10
Gościem Michała Nogasia w "Klubie Trójki" będzie dziś argentyński pisarz i dziennikarz Martín Caparrós.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filip Springer tym razem nie narzeka

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2016 16:24
- Tytuł książki może zdziwić, bo niewiele osób kojarzy autora z zachwytem . Raczej z osobą, która obserwując naszą rzeczywistość zwykle narzeka i krytykuje - mówi o książce Filipa Springera "Księga zachwytów" Michał Nogaś.
rozwiń zwiń