Opowiadaj mi tak

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 18:00
Opowiadaj mi tak, nikt nie opowiada tak jak ty...Mistrz Zbigniew Wodecki przy wsparciu Mitchów zaczarował wczoraj (kolejną) festiwalową publiczność.
Zbigniew Wodecki podczas koncertu na Opener Festival 2016
Zbigniew Wodecki podczas koncertu na Open'er Festival 2016Foto: Open'er Festival/M.Murawski

"Słoneczko" jak w piosence Zbigniewa Wodeckiego świeciło w piątek przez cały dzień, tym razem obyło się bez deszczu i bez burzy. Na koncercie Mistrza wspaniała atmosfera, ta muzyka w połączeniu z tym słońcem i publicznością zabrzmiała znakomicie. Tak, w piątek nic nie przeszkadzało w oglądaniu koncertów. Na głównej scenie sprawdzili się wszyscy - każdy z wykonawców miał publiczność. Oczywiście, ile osób tyle opinii o samych koncertach - na tym jednak polega radość obcowania ze sztuką. Gdybym ja (Szydłowska) miała wskazać tylko 3 koncerty, (oczywiście mówię tylko o tych, na których byłam), to po piątku zostawiam w głowie LCD Soundsystem, Vince'a Staplesa i Zamilską. Ale było dużo więcej ciekawych wrażeń.

Tu posłuchasz pierwszej godziny audycji>>>

Tu posłuchasz drugiej godziny audycji>>>

Open'er w Trójce - więcej informacji>>>

Opowiadaliśmy o festiwalu Open'er zapraszając na 4. dzień tej imprezy. Koncerty i inne aktywności czekają. Gabi Darmetko zaprosiła do strefy NGO. Agnieszka Obszańska do Muzeum Emogracji w Gdynii.  Po projekcie "Migracje /Kreacje 2" oprowadziła nas Aleksandra Grzonkowska. Katarzyna Czapiewska odwiedziła nas w sprawie Gdynia Design Days. Michał Nogaś przedstawił pisarzy, którzy już spotkali się z festiwalową publicznością i zaprosiliśmy na spotkanie literackie Jackiem Hugo - Baderem. Były także występujący na festiwalu artyści.

Zostawiliśmy na chwilę Gdynię aby przypomnieć o działaniach w Europejskiej Stolicy Kultury - to Jan Niebudek i festiwalu Kinogranie w Augustowie - to Ryszard Jaźwiński.

szydłowska&obszańska&nogaś

na FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Michał Nogaś
Data emisji: 2.07.2016
Godzina emisji: 12.05