Prawie wiosna?

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2009 13:00
Ostatni dzień lutego...będziemy w Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu. Będziemy nad morzem.
Prawie wiosna?

Ponownie użyjemy słowa "design" narażając się na pretensje tych, którzy akceptują wyłącznie "wzornictwo przemysłowe". Zapraszamy do 15.

''

Katowicach intrygująca wystawa Konceptualne Przyjemności. Pierwsza odsłona w ramach cyklu pozostaje zakorzeniona w strategiach konceptualnych. Zbiera historie hermetyczne, wyizolowane, nie pozwalające dostrzec się od razu. Różne media jako swoiste sygnatury działań zaproszonych artystów splatają się na obszarze eksploracji czynności codziennych, zwykłych, łatwo dostępnych.

Galeria Sztuki Współczesnej BWA,
al. W. Korfantego 6, Katowice.

Słuchaczy RDK-a oprowadza Marta Lisok.

 

we Wrocławskiej BWA GOODBYE DESIGN!

Tytuł GOODBYE DESIGN! odnosi się do pierwszego sezonu działalności galerii, na który złożą się wystawy, eksperymenty, odległe od szkolnej sztampy wykłady, seminaria, spotkania z artystami i kuratorami.Czy pesymizm zawarty w tytule nie jest tym samym przedwczesny?

W marcu galeria Design gości: Lo_ladesigns, Knockoutdesign, Dj Patricia, Pola Dwurnik, Kobas Laksa i Grzegorz Piątek, Bartek Mucha, Jan Simon, Anna Krenz, Agnieszka Kurant, Sebastian Cichocki, Jacek Schodowski, prof. Michael Fleischer.

Szczegółowy program:
www.bwa.wroc.pl

 

w Poznaniu "Różne spojrzenia, wspólna wizja"

''

W pewnym sensie z okazji Dnia Kobiet. W dniach 5-15 marca będzie miała miejsce w SPOT. wystawa fotograficzna dotycząca sytuacji społeczno-ekonomicznej kobiet w krajach Europy Wschodniej, Bałkanów oraz Azji Centralnej pt. „Różne spojrzenia, wspólna wizja”. Otwarciu będzie towarzyszyć dyskusja panelowa na temat sytuacji społeczno-ekonomicznej kobiet. W dyskusji udział wezmą: dr Barbara Kalinowska, Stanislava Kostić i Ewa Pintera, natomiast moderatorką spotkania będzie dr Monika Bobako. więcej na
http://spot.poznan.pl/

 

 

 

 

 

Zając ponownie z nami! Iwona Zając podąża za swoją mamą w budynku CSW ŁAŹNIA w Gdańsku.

''

Projekt nosi tytuł MAMA. Na projekt składa się cykl obrazów i muralesów dotyczących relacji artystki z jej mamą, kobiety z kobietą, która jest jej młodszym klonem. Odnalezione podobieństwa, które w młodości odbierała jako przekleństwo, artystka teraz celebruje. Za pomocą swoich prac, przygotowywanych na podstawie zdjęć z rodzinnych albumów, wędruje ze swoją mamą w czasy jej dzieciństwa i młodości.

Pracę Iwony Zając będzie można śledzić od dnia 06.03.2009. Zachęcamy publiczność do odwiedzania artystki, rozmów z nią i śledzenia postępu jej pracy w godzinach 12.00-18.00 (wt.-niedz.).

Finisaż projektu odbędzie się 10.04.2009 o godz. 18.00. Wtedy można będzie zobaczyć skończone dzieło oraz zakupić towarzyszący mu katalog.

http://www.laznia.pl      

 

''

W warszawskiej Galerii Kordegarda rozpoczyna się pokaz zdjęć, nagrodzonych w konkursie pt. "Prawa człowieka w obiektywie".

Zorganizowano go z okazji 10. rocznicy podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Organizatorzy konkursu pragnęli, aby fotograficy z całej Polski – zarówno zawodowi, jak i amatorzy – pokazali, czym dla nich są prawa człowieka, w jaki sposób kształtują życie ich samych, a także innych ludzi.

W imieniu Amnesty International zaprasza Agnieszka Krzyżak.
 
 
Zapraszamy do Świecia.Wydarzenie jest jednorazowe, a wymaga wielu miesięcy przygotowań - mówi Artur Grabowski.
Od 8-go do 14 -tego marca - w Świeciu autor zrealizuje projekt "Statyczność w akcji".
Artur Grabowski wykorzysta szczególne (wyszukane i wybrane przez niego) miejsca Świecia do wykonania części najnowszego cyklu performance ze swojej pracy doktorskiej pod tytułem: „Statyczność (w) akcji.”
Specjalnie dla RDK-u wszystko rozjaśnia :) Karina Dzieweczyńska.
 
 
 
zapraszamy, Szydłowska, Obszańska i Katarzyna Borowiecka

Czytaj także

Obrazy kultur

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2009 09:54
5. edycja Festiwalu Skrzyżowanie Kultur dobiegła końca. Jednak jeszcze przez kilka dni, będzie obecna w Warszawie dzięki wystawie zdjęć Jerzego Gnatowskiego.
rozwiń zwiń