X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kiosk

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2016 14:00
Koszycka moderna - "Pociąg linii M" - Z Ogniem w Głowie - Kiosk Ze Sztuką - Olimpiada Teatralna - Unsound - Radio Azja - 5 smaków.
Tegoroczna edycja festiwalu Unsound odbywa się pod hasłem Dislocation
Tegoroczna edycja festiwalu Unsound odbywa się pod hasłem "Dislocation"Foto: mat. promocyjne

Agnieszka Szydłowska wybrała dzisiaj teatr, a dokładnie spotkania Z Ogniem w Głowie. To poszukiwanie teatru dla młodzieży, poszukiwanie w Wałbrzychu. Michał Nogaś proponował wycieczkę na Słowację, ale... przez stolicę Małopolski. Wszystko z powodu świetnego albumu "Koszycka moderna", który towarzyszy pewnej wystawie w Krakowie. Agnieszka Obszańska zabrała nas do Lublina i dzielnicy Węglin, gdzie stoi... kiosk, ale wyjątkowy, bo to Kiosk Ze Sztuką. Od pięciu lat w tej malutkiej przestrzeni przy Dzielnicowym Domu Kultury "Węglin" wydarzyło się bardzo dużo! Działania, które połączyły społeczność Węglina, mieszkańców Lublina, artystów z Polski i ze świata, podsumowuje wystawa. Działo się o wiele więcej, niż zdołał pomieścić Kiosk, więc warto zaglądać też tu. Kibicujemy!

Posłuchaj pierwszej godziny audycji z 15 października >>>

Znaleźliśmy też czas na lekturę. Właśnie, z Trójkowym Znakiem Jakości, ukazała się najnowsza książka Patti Smith, czyli "Pociąg linii M". To znów bardzo osobista opowieść: o niej samej, o otaczających ją ludziach i przedmiotach, o Nowym Jorku i podróżach. Całości dopełniają zdjęcia autorstwa Patti. O książce, z utworami Patti Smith w tle, Michał Nogaś rozmawiał z tłumaczem Maciejem Świerkockim.

Posłuchaj drugiej godziny audycji z 15 października >>>

Ruszyliśmy też do Krakowa, bo dla wielu październik, to festiwal UNSOUND! Tegoroczna odsłona odbywa się między 16 a 23 października, a miejsce przestało być takie oczywiste, bo w myśl motywu przewodniego DISLOCATION festiwal odbywa się w tym roku w wielu miejscach, a jego główna edycja tradycyjnie odbędzie się w Krakowie. "Dislocation" niesie ze sobą wiele treści. Jakich? O tym w rozmowie z Agnieszką Obszańską mówili Małgorzata Płysa i Łukasz Warna-Wiesławski

Odwiedziła nas Anna Mamińska. Muzyk i promotorka wydarzeń muzycznych. Tym razem opowiedzieliśmy o Azjatyckiej Nocy Grozy. "W Azji co roku powstaje szereg znakomitych horrorów, z entuzjazmem witanych przez miłośników gatunku. Azjatycka Noc Grozy jest wyjątkową okazją, aby najlepsze z tych filmów zobaczyć w groźnej oprawie, na dużym ekranie. Mijający rok obrodził wyjątkowo strasznymi tytułami, zapraszamy więc na wydarzenie, które wywoła ciarki na plecach nawet najbardziej odpornych widzów!" - piszą organizatorzy (noc ma miejsce ramach festiwalu Pieć Smaków). A do tego Radio Azja znowu nadaje!

Zajrzeliśmy na Olimpiadę Teatralną Wrocław 2016. To już 7. edycja międzynarodowego festiwalu teatralnego (który za każdym razem odbywa się w innym kraju), prezentującego osiągnięcia najwybitniejszych twórców teatralnych z całego świata. Tym razem we Wrocławiu swoje spektakle prezentują m.in.: Eugenio Barba, Peter Brook, Romeo Castellucci, Walerij Fokin, Heiner Goebbels, Krystian Lupa czy Tadashi Suzuki, którzy zaprezentują zarówno spektakle już docenione, jak i premiery oraz koprodukcje przygotowane z okazji Europejskiej Stolicy Kultury. To tylko nurt główny w całym programie, który wygląda imponująco! Więcej opowiadał Jarosław Fret - dyrektor Instytutu Grotowskiego, odpowiedzialny za program teatralny ESK Wrocław 2016.

W telefonicznym skrócie przemknęliśmy z Agnieszką Obszańską przez Szczecin, Częstochowę i Zakopane.

na FB jesteśmy 24/7  @radiowydomkultury

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Michał Nogaś
Data emisji: 15.10.2016
Godzina emisji: 12.05

Czytaj także

Mów za siebie

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2016 17:40
Krzysztof Miler - Notatki z podziemia - Międzynarodowy Festiwal Opowiadania - The Voice of Suka - Kongres Kultury - Themersonowie - Mów za siebie - Niezależna Scena Młodych Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przygody

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2016 11:12
Festiwal Fabuły - Lalka też człowiek - Zła Noga - Warszawski Festiwal Filmowy - Łódź Design - zasoby cyfrowe - Avant Art- Bunt Kobiet - Konfrontacje Teatralne.
rozwiń zwiń