X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zapomniane perełki - dizajn lat 50. i 60.

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2016 14:20
- Młodzi ludzie widzą, że estetyka lat 50. czy 60. jest ciekawa, że stał za nią bardzo dobry projekt i bardzo dobrzy polscy artyści - mówi Beata Bochińska, autorka książki "Zacznij kochać dizajn".
Audio
  • Zapomniane perełki - dizajn lat 50. i 60. (Radiowy dom kultury/Trójka)
Przykład dizajnu z lat 50. i 60.
Przykład dizajnu z lat 50. i 60.Foto: materiały Wydawnictwa Marginesy

Beata Bochińska jest byłą szefową Instytutu Wzornictwa Przemysłowego i kolekcjonerką sztuki przedmiotu. Właśnie ukazała się jej książka "Zacznij kochać dizajn", przewodnik-poradnik "jak kolekcjonować polską sztukę użytkową".

- Zależy mi na tym, byśmy się teraz rozejrzeli dookoła, zobaczyli w domach naszych rodziców różne przedmioty, byśmy sięgnęli do internetu. I jak mamy wydać 50 zł na prezent dla kogoś, to kupmy może przykład dobrego polskiego dizajnu z lat 50. czy 60. i ocalmy to - zachęca Beata Bochińska.

W rozmowie z Michałem Nogasiem autorka wyjaśnia, skąd wziął się pomysł na książkę "Zacznij kochać dizajn", gdzie szukać ładnych przedmiotów i dlaczego, by zostać kolekcjonerem, wcale nie trzeba być bogatym człowiekiem.

(mat. prom.) (mat. prom.)

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autor: Michał Nogaś
Gość: Beata Bochińska (autorka książki pt. "Zacznij kochać dizajn")
Data emisji:
22.10.2016
Godzina emisji: 12.32

fbi/ei

Czytaj także

Meble z PRL mają szansę na drugie życie

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2016 18:28
- Zajmujemy się wskrzeszaniem polskiego wzornictwa dając mu drugą szansę, której nie otrzymało w czasach komunizmu. Realizujemy kilka projektów, które nigdy nie weszły do produkcji - mówi Przybyrad Paszyn, współzałożyciel Politury.
rozwiń zwiń