Hong Kong

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2007 13:00
Jest tak - szykują się wspaniałe koncerty, festiwale, wystawy, przedstawienia. Dzisiaj w RDK-u pierwszy konkurs o karnety na festiwal OPENER 2007
Hong Kong

Festiwal Festiwali, blokowiska w Hong Kongu, Armia w trasie, książki i wystawy....

''
Uwielbiamy ten moment roku. Najpierw dużo pracy, potem jeszcze więcej nerwów (wozy transmisyjne, wywiady z artystami, przepustki, komary) a potem już praca non stop...

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Festiwal OPENER 2007
wystartuje w tym roku 29 czerwca i potrwa trzy dni. Będziemy w Babich Dołach , będziemy nadawać relacje i festiwalowe programy. Czy ktoś chce pojechać z nami??? Rozpoczynamy dzisiaj serię konkursów o festiwalowe karnety. A dla lubiących wzruszenia pierwszy odcinek cyklu przypominającego historię festiwalu.

''

Dla Trójki to czwarty festiwal - a ile było ich w sumie? Jakie gwiazdy odwiedziły Polskę? Dlaczego ze Skweru Kościuszki przeniesiono imprezę na wojskowe lotnisko w Babich Dołach? W roli kronikarza festiwalu - Mikołaj Ziółkowski - jego pomysłodawca i szef.

 


''

Przed tygodniem wspólnie z panem Sławkiem wspominaliśmy wyprawę do Miami. Dzisiaj wspomnienia pani Basi, która w naszym grudniowym konkursie wygrała bilety lotnicze do Hong Kongu za pomysł na realizacje projektu artystycznego związanego z blokowiskami (wystawa fotografii i malarstwa).

Narazie prezentujemy  kilka zdjęć - projekt jest w trakcie realizacji.

http://www.mordarska.com/

 ''
''

Akcja nowej sztuki Andrzeja Stasiuka Ciemny Las wybiega w niedaleką przyszłość - jest połowa XXI wieku, Niemcy dzięki zakupionym od Chińczyków "częściom zamiennym" żyją sto dziesięć lat lub dłużej...Tanią siłą roboczą w Europie są Polacy i Rosjanie...

o książce specjalnie dla Radiowego Domu Kultury opowiada Bartosz Marzec z Rzeczpospolitej. Zapewne będą prezenty.

 

Polskie Wydawnictwo Audiowizualne rozpoczęło publikację serii "Polska Szkoła Dokumentu". Seria płyt DVD pod redakcją Tadeusza Sobolewskiego poświęcona jest polskiemu filmowi dokumentalnemu.


Każda płyta dedykowana jest innemu dokumentaliście i zawiera wybrane filmy z jego dorobku. Przegląd obejmuje reżyserów uznanych jak i zapomnianych, dojrzałych i początkujących. Pierwsza płyta poświęcona jest dokumentom Krzysztofa Kieślowskiego. W tym roku PWA planuje jeszcze wydanie trzech płyt z filmami Kazimierza Karabasza, Marcela Łozińskiego i Macieja Drygasa.

o koncepcji serii opowie nam Michał Merczyński, szef PWA. Przydatny adres :http://www.pwa.gov.pl/

***

ARMIA I LAO CHE w TRASIE

14 kwietnia – POZNAŃ, CK Zamek
15 kwietnia – WARSZAWA klub Proxima
20 kwietnia – RZESZÓW, klub Pod Palmą
21 kwietnia – KRAKÓW, klub Studio
22 kwietnia – ŁÓDŹ, klub Dekompresja

***

 

KONKURS KINA NIEZALEŻNEGO
SLAMDANCE ON THE ROAD

KRAKÓW

Na pierwszą krakowską edycję festiwalu SLAMDANCE ON THE ROAD zgłoszono 70 produkcji filmowych. Czas trwania wszystkich zgłoszonych filmów wynosi 37 godzin. To główny i praktyczny powód dokonania preselekcji. Do konkursu głównego zakwalifikowało się 20 filmów.

Jury w składzie: Krzysztof Gierat, Bogumił Godfrejów, Wojciech Kuczok wyłoni z filmów zakwalifikowanych do konkursu głównego zwycięzców w dwóch kategoriach: filmu krótkometrażowego i długometrażowego. Nagrodzeni twórcy zaprezentują swoje filmy na Amerykańskim Festiwalu Slamdance w roku 2008 i wezmą w tym wydarzeniu osobisty udział.

dokładny program festiwalu na stronie:
http://www.laznianowa.pl/slamdance/

Czytaj także

Tu i tam

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2007 13:00
Galerie, koncerty, nowe płyty, podróże a do tego leniwe sobotnie popołudnie :) Czy można chcieć czegoś więcej? Więcej po 13!
rozwiń zwiń

Czytaj także

rdk: back again!

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2007 13:00
Dwa tygodnie do Openera!!! Lato peeeeeeeeeeeeełne świetnych koncertów. Znów byliśmy w Izraelu...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odliczamy: tuzin!

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2009 13:00
jeszcze tylko tuzin!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Deszczyk sobie...

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2009 13:00
Tym razem z bazą w Warszawie ale spoglądając w stronę Izraela, w stronę Rosji, w stronę prawdziwego lata...
rozwiń zwiń