X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tu mówi Warszawa

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2007 13:00
Dziś Radiowy Dom Kultury - wyjątkowo - z Warszawy. Ale nie tylko o stolicy opowiemy. Uwaga, uwaga!!! Mamy bilety na CocoRosie!
Tu mówi Warszawa
''

Dziś - co w te wakacje zdaje się już być wyjątkiem :) - Radiowy Dom Kultury prowadzi swoje zajęcia w Warszawie.

Instruktorzy Obszańska i Nogaś oraz p.o. kierownika Baron na stanowisku.

W tym tygodniu cztery miasta: Cieszyn, Poznań, Wrocław i Warszawa właśnie.

Ale zacznijmy od małych wspomnień.

''Op 20072/3 zasadniczengo składu RDK w czasie festiwalowego szaleństwa. 1/3 rozmawia z Mikrowaflami w tle.

Tydzień temu o tej porze nadawaliśmy prosto z Babich Dołów. Byliśmy na Openerze, relacjonowaliśmy, opowiadaliśmy. Spotkaliśmy gwiazdy, nagraliśmy wywiady.

Beastie Boys, Dizzee, Bloc Party, The Roots - długie rozmowy do posłuchania w najbliższą środę w Programie Alternatywnym po 19.00. Zaprasza Szydło!

  

 


A teraz do zajęć obecnych.

Przyjeżdżają po raz drugi - do Poznania i Warszawy. Sierra i Blanka Casady, czyli siostry CocoRosie.

Z dumą informujemy - śpiewają pod naszym patronatem :)

''

Koncerty, będące częścią trasy promującej najnowszą świetną płytę, odbędą się na zamkowych dziedzińcach - 14 lipca w stolicy Wielkopolski i 15 lipca w stolicy Polski (odpowiednio: CK Zamek i CSW - Zamek Ujazdowski).

My, oczywiście, mamy dla naszych słuchaczy pewną pulę biletów, a Radiowy Dom Kultury rozda swoim słuchaczom kilka sztuk jako pierwszy. Pytanie pojawi się przy okazji opowieści organizatora koncertów - Mikołaja Ludwiczaka z Automatika.

Wtedy przyda się: rdk@polskieradio.pl

Ale to nie koniec informacji muzycznych - opowiemy jeszcze o festiwali Nowa Muzyka w Cieszynie oraz o Brave Festival we Wrocławiu. Na tę ostatnią imprezę wybiera się zresztą Instruktor Obszańska - relacje w Trójce w przyszłym tygodniu w Terenie Kultura.

 

A kilkadziesiąt lat temu dwóch panów - Henryk Makarewicz i Wiktor Pental - chwyciło za aparaty. Postanowili przedstawić prawdziwy obraz powstającej Nowej Huty.

''

Zdaje się jednak, że zdjęcia, choć jedynie dokumentalne, okazały się zbyt śmiałe i zbyt prawdziwe, w związku z tym na wiele, wiele lat negatywy stały się "półkownikami".

Teraz rodzina Makarewicza, sam Pental oraz fundacja Imago Mundi postanowili przypomnieć krajobrazy budującej się Nowej Huty i tak powstała - przy wsparciu Muzeum Narodowego w Warszawie i Instytutu Pamięci Narodowej i pod patronatem Trójki - wspaniała wystawa "802% normy".

Całe przedsięwzięcie oficjalnie startuje we środę, kiedy na każdej ze ścian Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie zawisną  o g r o m n e   zdjęcia - portrety nowohuckich przodowników pracy. A w tym wydaniu Radiowego Domu Kultury wszystko o "802% normy" opowiedzą twórcy i organizatorzy - Anna Brzezińska-Skarżyńska i Łukasz Trzciński.

''

A czy pamiętamy o osobach starych? Czy przyznajemy im godne i należne miejsce w naszym życiu publicznym?

W stolicy ruszył projekt "Retransmisja". W jego ramach odbędzie się pięć wydarzeń artystycznych. O wszystkich opowiemy w RDK, a dokładniej zrobi to pomyslodawczyni Monika Grochowska.

Adres konieczny do kliknięcia: www.retransmisja.pl
Nagrajcie Babcie, Dziadków, Sąsiadów i zostawcie ślad!!!

 

Na koniec ogłoszenia:

Za tydzień Radiowy Dom Kultury prosto z leśnej osady w Bieszczadach! Spotykamy się w Mucznem!!!

Czytaj także

28 marca 2006 - CocoRosie - "Rainbowarriors"

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2007 00:00
rozwiń zwiń