X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Zabytkomania", czyli jak chronić dziedzictwo?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2016 14:30
Katowickie osiedle Nikiszowiec i tatarskie obiekty na Podlasiu - to część zabytków, którym poświęcili swą uwagę uczestnicy konkursu filmowego "Zabytkomania".
Audio
  • "Zabytkomania", czyli jak chronić dziedzictwo? (Radiowy Dom Kultury/Trójka)
Plakat promujący konkurs Zabytkomania
Plakat promujący konkurs "Zabytkomania"Foto: mat. promocyjne

Wręczenie nagród laureatom tegorocznej, II edycji, odbyło się we czwartek w warszawskim Kinie Kultura.

"Zabytkomania" to konkurs filmowy dla uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych  i studentów oraz absolwentów szkół filmowych. Jego tematem jest szeroko pojęte dziedzictwo kulturowe. - W zeszłym roku odbyła się pierwsza edycja tego konkursu. Wtedy zaczęłam swoje wystąpienie od stwierdzenia, że wszystko zaczęło się od bardzo prozaicznego zapisu w krajowym programie opieki nad zabytkami - przypomniała dyrektorka Narodowego Instytutu Dziedzictwa prof. Małgorzata Rozbicka podczas wręczenia nagród.

- Przez ten zapis powstało pytanie, jak sprawić, żeby osoby z pasją do filmowania chciały pochylić się nad tym, co dla nas, jako Narodowego Instytutu Dziedzictwa jest istotne: dziedzictwem kulturowym, które nas otacza - dodała. - Jak skorzystać z tej młodości i otwartości twórczej, aby to, co dorosły profesjonalista może widzieć inaczej, młode osoby pokazały tak, żeby zarazić innych pasją do ochrony dziedzictwa? - podkreśliła Małgorzata Rozbicka.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autor: Jan Niebudek
Data emisji: 10.12.2016
Godzina emisji: 12.32

PAP/mp/fbi