X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kulturyści na start!

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2016 14:00
W sobotę 17 grudnia w "Radiowym Domu Kultury" ogłosiliśmy nazwiska osób nominowanych do honorowego tytułu Kulturysty Roku 2016.
Nadchodzi Kulturysta
Nadchodzi Kulturysta!Foto: Jarema Drogowski

Kulturysta Roku to honorowy tytuł przyznawany przez Instruktorów Radiowego Domu Kultury osobom, których działania na polu (szeroko rozumianej) kultury służą nam wszystkim.

Potrzeba takiego wyróżnienia pojawiła się podczas prac nad przygotowywanym przez nas co roku Plebiscytem. Zauważyliśmy, jak wiele wspaniałych, unikatowych działań jest możliwych wyłącznie dzięki oddanej pracy "siłaczy". To ludzie, którzy poza głównym nurtem dotacji czy instytucji zarażają swoją pasją innych. Do tej pory tytuł Kulturysty Roku przyznaliśmy Cecylii Malik, Honzie Zamojskiemu, Danielowi Rycharskiemu, Monice Wolańskiej, Michałowi Szladze i Iwonie Furmańczyk.

A oto nominacje za rok 2016:

JAKUB WESOŁOWSKI - za Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów, barwny pochód który co roku przechodzi przez ulice Bytomia i udowadnia, że na "trudnym terenie" nie ma rzeczy niemożliwych; popularyzowanie twórczego i użytkowego przetwarzania odpadów. Za aktywność, pasje, energię z jaką działa w wielu kolektywach organizując wydarzenia, akcje i działania na styku kultury i lokalnych społeczności. Za zaangażowanie, wrażliwość społeczną i niebanalne poczucie humoru.

Kuba Wesołowski (fot. mat. prom) Kuba Wesołowski (fot. Antoni Sturzbecher)AGNIESZKA PAJĄCZKOWSKA - za Wędrowny Zakład Fotograficzny, autorską praktykę fotograficzną nawiązującą do rzemieślniczej tradycji wędrownych fotografów. Za przemierzanie Polski z aparatem i tworzenie portretów mieszkańcom i dla mieszkańców (!) małych miasteczek i wsi; zbieranie historii, wspomnień i opowieści dokumentujących życie odwiedzanych osób, które możemy prześledzić w specjalnie stworzonej przestrzeni www.wedrownyzakladfotograficzny.pl. Za działania społeczno-kulturalne i warsztatowe dla dzieci,  dorosłych i seniorów.

(mat. prom.) (mat. prom.)URSZULA ZIOBER -  za Rowerowy Dom Kultury , projekt edukacyjno-podróżniczy wzdłuż granic Polski badający "zapomniane" tereny i ich mieszkańców; upór i konsekwencję w eksplorowaniu przygranicznych miejscowości, zbieranie historii i opowieści oraz  dzielenie się wiedzą i umiejętnościami podczas warsztatów organizowanych dla lokalnych społeczności. Za przybliżanie i próbę uchwycenia specyfiki granicy w jej wymiarze geograficznym, jak i szerszym - mentalnym i kulturowym.

(fot: mat. prom.) (fot: mat. prom.)

KAROLINA BREGUŁA - za serial podwórkowy zrealizowany z mieszkańcami osiedla na wrocławskim Ołbinie. Podwórko przy ulicy Reja i Sienkiewicza zamieniło się w prawdziwy plan filmowy. Ten szalony plan połączenia sąsiadów w akcie twórczym sprawdził się doskonale. A my po raz kolejny mogliśmy się przekonać jak potężną moc może mieć porzucanie sprawdzonych ścieżek i przekroczenie codziennych przyzwyczajeń. To nie pierwszy raz gdy Karolina Breguła działa w przestrzeni miejskiej a my czekamy na więcej!

Breguła (fot: mat. prom) Karolina Breguła (fot: mat. prom)

JERZ IGOR czyli dwugłowy byt muzyczny powołany do życia przez Igora Nikiforowa i Jerzego Rogiewicza by ocalić dzieci przed złą muzyką. Doświadczeni muzycy z wielką pasją, najwyższym kunsztem a także pokorą wymyślają (pozornie) proste piosenki. Dzieci je nucą, śpiewają i.. tańczą i... niezauważalnie wpadają w pułapkę dobrej muzyki. Kto zacznie życie słuchacza z Jerzem Igorem ten poradzi sobie z odnalezieniem tego co wartościowe w przyszłości. A poza tym " trzeba mieć wigor - dokładnie jak Jerz Igor. Człowiek potrzebuje światła, kocha je jak jeże jabłka".

Jerz Igor Jerz Igor

Wyboru Kulturysty Roku dokonuje redakcja Radiowego Domu Kultury. Ogłoszenie wyników w styczniu!

Zobacz więcej na temat: KULTURA Kulturysta plebiscyt