X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zakład fotograficzny

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2017 00:20
Dużo zdjęć, dużo kobiet. Zofia Rydet, Agnieszka Pajączkowska, Monika Stolarska. I dużo więcej!
Nagrodzone zdjęcie Moniki Stolarskiej
Nagrodzone zdjęcie Moniki Stolarskiej Foto: Monika Stolarska

Zaczynamy, polecamy. Agnieszka Szydłowska poszła za wyborem jury II edycji Konkursu Fotografii TeatralnejNagrodę w kategorii "teatralne zdjęcie sezonu" przyznano Monice Stolarskiej za zdjęcie ze spektaklu "Faust" z Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy. Monikę spotykamy przy licznych, artystycznych okazjach, głównie na festiwalach. Przy tak wyjątkowej - serdecznie gratulujemy!

Agnieszka Obszańska poleca wizytę w Poznaniu i Teatrze Polskim. Już 21 stycznia premiera spektaklu "Hymn do miłości" w reżyserii Marty Górnickiej. Rzecz o wspólnocie, jej rozpadzie i mocny głos chóru aktorów, CHÓRU KOBIET, amatorów, dzieci, dorosłych z zespołem Downa oraz seniorów - wielogłos, którego warto posłuchać!

Tu można posłuchać pierwszej godziny audycji z 14.01.2017>>>

Tu można posłuchać drugiej godziny audycji z 14.01.2017>>>

Naszym gościem jest Agnieszka Pajączkowska- Kulturystka Roku 2016. Nagrodzona za wędrowny zakład fotograficznywspaniały, wielowymiarowy projekt. Przynosi wiele ciekawych wątków, może być ważny dla wielu niezależnie od intymnego charakteru relacji fotograf - bohater portretu.

Dyplom dla Agnieszki Pajączkowskiej Dyplom dla Agnieszki Pajączkowskiej

Agnieszka to wspaniała, wielowymiarowa osoba! Kulturoznawczyni o specjalizacji wizualnej, doktorantka, animatorka, koordynatorka, badaczka. Członkini Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” . Długa jest lista instytucji, kolektywów i stowarzyszeń, z którymi współpracuje. Dom Spotkań z Historią, Fundacja Archeologii Fotografii, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, Fundacja im. Zofii Rydet, Kolektyw Sputnik Photos, Fundacja Sztuk Wizualnych, Narodowe Centrum Kultury, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie - piękna lista! W końcu możemy spokojnie porozmawiać...

To nie koniec opowieści o fotografii... Zaglądamy do albumu RYDET ZAPIS. Zofia Rydet. Zapis socjologiczny 1978–1990. Monumentalny, niezwykle konsekwentny i poruszający cykl fotografii, które Zofia Rydet tworzyła przez 12 lat przemierzając Polskę wzdłuż i wszerz ze swoim aparatem. Doczekał się solidnego i wyczerpującego wydawnictwa.

O Zofii Rydet i jej pracy opowiadają Agnieszce Obszańskiej - Grzegorz Krawczyk, dyrektor muzeum w Gliwicach i Wojciech Nowicki autor eseju i wyboru zdjęć.

"Kiedy w 1978 roku Zofia Rydet zaczęła zdjęcia do swego największego cyklu, nic nie zapowiadało, że powstanie rzecz potężna. Fotografka, znana już wtedy szerszej publiczności, zbliżała się powoli do siedemdziesiątki. Wydawało się, że zrobiła dostatecznie wiele: opublikowała albumy "Mały człowiek", "Świat wyobraźni Zofii Rydet" oraz "Obecność", była nieustająco obecna w życiu wystawienniczym, bezustannie fotografowała. A jednak to dopiero pod koniec swojego życia twórczego, rozpoczętego stosunkowo późno, stworzyła jedno z największych dzieł w historii polskiej fotografii: niezwykle ważne i wybitne. Nadała mu nazwę "Zapis socjologiczny 1978-1990" (ta druga data pochodzi od roku, w którym przestała fotografować). To w sumie około dwadzieścia tysięcy zdjęć, głównie portretów Polaków we wnętrzach, w znakomitej większości mieszkańców wsi. "Zapis" jest cyklem niebywale gęstym, składającym się z twardych, pozbawionych czułostkowości portretów ludzi patrzących prosto w obiektyw. Oni wszyscy wyglądają, jakby przygotowywali się do… no właśnie, by przejść do historii, tak są pewni swego; a także, ponieważ wiele tu osób starych, jakby mieli za chwilę, tuż po wyzwoleniu migawki, przejść na drugą stronę."

W telefonicznym skrócie mkniemy przez Katowice, Kraków i Wrocław. Katarzyna Cygler zaprasza na koncert zespołu Atom Heart w ramach Niezależnej Sceny Młodych Polskiego Radia. Michał Margański opowiada o kompilacjach - autorskim wyborze nagrań - i ich znaczeniu dla poszukiwaczy dobrej muzyki. Zaprasza nas także na spacer sentymentalny - do warszawskiego SPATIF-u. Legendarne miejsce na nowo otwiera się dla publiczności! Czy adres Aleje Ujazdowskie 45 w Warszawie znowu stanie się tak ważny na środowisk artystycznych?

na FB 24/7

do usłyszenia!

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorki: Agnieszka SzydłowskaAgnieszka Obszańska, Michał Margański
Data emisji: 14.01.2017
Godzina emisji: 12.05