X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dzień dobrej wiadomości!

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2017 14:00
Ogłaszamy program główny 15. edycji Miesiąca Fotografii. Ogłaszamy program sceny Wojtka Kucharczyka na Nowej Muzyce. Czytamy listy Iwaszkiewicza, oglądamy Polskę z lat 70. Na deser - podróż do Mediolanu.
Zdjęcie z książki Szymona Markowskiego pt. Flow
Zdjęcie z książki Szymona Markowskiego pt. "Flow"Foto: Tymon Markowski

To program dobrych wiadomości. Festiwalowych i nie tylko! Zaczynamy jednak tradycyjnie - od naszych poleceń. Agnieszka Szydłowska wspólnie z Zosią Król, redaktor naczelną Dwutygodnika, świętuje 8. urodziny tego niezwykłego pisma, które wydawane jest w internecie. Agnieszka Obszańska poleca wyprawę wzdłuż rzeki Brdy i historie opowiadane przez Tymona Markowskiego. Efekty widać w książce fotograficznej zatytułowanej "Flow".

Mamy nowe informacje dla miłośników festiwali. Zaczynamy od muzycznego - Tauron Nowa Muzyka 2017. Po raz kolejny Wojtek Kucharczyk jest kuratorem jednej ze scen. Od razu dodajmy - jesteśmy wielkimi fankami jego dotychczasowej pracy! Tym razem ta scena nazywa się Carbon Neutral. O programie opowiadają roboty...

Z kolei o programie głównym 15. jubileuszowej edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie mówi Gordon MacDonald - kurator Programu Głównego. Tegoroczny festiwal rozpocznie się 19 maja! Więcej w nagraniu audycji.

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 8 kwietnia >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 8 kwietnia >>>


Nowe logo imprezy Nowe logo imprezy

Jan Niebudek czyta "Wszystko jak chcesz. O miłości Jarosława Iwaszkiewicza i Jerzego Błeszyńskiego" i rozmawia z Anną Król, która niezwykłą kolekcję listów Iwaszkiewicza odnalazła, opracowała i wydała. 252 listy, które Iwaszkiewicz pisał w okresie kilkuletniej znajomości z Błeszyńskim, układają się nieomal w powieść. Powieść, której ostatnią część stanowią listy pisane do adresata, który już nie żyje... Lektura wszechogarniająca, o życiu, miłości i śmierci. Wspaniały dokument - nie tylko dla historyków literatury.

Michał Margański także w świecie zdjęć. Oglądamy wspólnie wystawę przygotowaną przez Dom Spotkań z Historią. To Inside Poland - ponad 100 zdjęć Mariana Schmidta, renomowanego fotografa i pedagoga, które wykonał podczas swych podróży po Polsce od połowy lat 70. Pan Marian Schmidt jest naszym gościem.

Agnieszka Obszańska zabiera nas także do Mediolanu, który w tym tygodniu jest niekwestionowaną, światową stolicą dizajnu. Na Design Week przybywają goście z całego świata na targi i wystawy, które rozsiane są po całym mieście. W Mediolanie, podczas najważniejszego na świecie wydarzenia w dziedzinie dizajnu - Salone del Mobile, można zobaczyć także wystawę "Polish Design. Tomorrow is Today", której organizatorami są: Akademickie Centrum Designu, Instytut Adama Mickiewicza / Culture.pl oraz Konsulat Generalny RP w Mediolanie. Na wystawie zobaczymy prezentacje ośmiu polskich państwowych uczelni artystycznych, a po Mediolanie i wystawie oprowadza nas jej kuratorka - Dorota Koziara.

A w telefonicznym skrócie mkniemy przez Katowice, Łódź i Bydgoszcz.

na FB jesteśmy 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka SzydłowskaAgnieszka ObszańskaMichał Margański, Jan Niebudek
Data emisji: 8.04.2017
Godzina emisji: 12.08