Tam gdzie się wszystko zaczęło...

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2007 13:00
Dzisiaj wybieramy się do Początku. Ziemia Święta.
Tam gdzie się wszystko zaczęło...

Plebiscyt 2007 , głosujemy tutaj :
http://www.polskieradio.pl/trojka/rdk/ankieta.aspx

A My do Betlejem. Obszańska i Nogaś właśnie porócili z wielkiej wyprawy. Posłuchamy i spróbujemy sobie wyobrazić ten fascynujący świat wielu kultur, wielu religii i nieustannych napięć politycznych. Fascynujący także dla artystów.

 

Betlejem - położone w Judei, na obszarze Zachodniego Brzegu Jordanu, 8 km na południe od Jerozolimy, ludność ok. 30 tys., w większości Palestyńczycy chrześcijańskiego i muzułmańskiego wyznania - chrześcijanie stanowią 1/3 ludności, jednak wielu z nich wyemigrowało w latach 2000-2003. W latach 1967-1995 miasto znajdowało się pod okupacją Izraela, od 1996 roku, na mocy układu z Oslo, jest częścią Autonomii Palestyńskiej.Betlejem jest ośrodkiem kultu religijnego chrześcijan i miejscem pielgrzymek, jako biblijne miejsce urodzenia króla Dawida i Jezusa z Nazaretu.

Akcja Santa's Ghetto jest wyjątkową imprezą artystyczną , w tym roku po raz pierwszy w Betlejem.

http://www.santasghetto.com/

 

Serdecznie zapraszamy na stronę:
www.blokowiska.art.pl 

Czytaj także

Tysiące pielgrzymów przybyło na święta do Betlejem

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2009 12:10
W mieście świąteczną atmosferę czuć od kilku tygodni. Na placu przed Bazyliką Narodzenia przez cały dzień chrześcijanie będą czekać na narodziny Jezusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mur, który zabija przyszłość, ale nie marzenia

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2009 20:54
Boże Narodzenie nie dla wszystkich palestyńskich chrześcijan w Ziemii Świętej jest czasem radości. Sytuacja tych mieszkających w Betlejem i żyjących z turystylki pogarsza się z powodu izraelskiego muru otaczającego miasto i cały Zachodni Brzeg.
rozwiń zwiń