X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Się dzieje...

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2017 14:00
Kino na Granicy - Zielona Szkoła - Muzykodrom - John Coltrane - NowOsiecka - Tarnowska Nagroda Filmowa.
Plakat promujący 19. edycję Przeglądu Filmowego Kino na Granicy
Plakat promujący 19. edycję Przeglądu Filmowego Kino na GranicyFoto: materiały prasowe

Zaczynamy, polecamy! Agnieszka Obszańska poleca 19. edycję Przeglądu Filmowego Kino na Granicy. Do 3 maja w Cieszynie i Czeskim Cieszynie będzie można zobaczyć ponad 120 filmów i spotkać się z festiwalowymi gośćmi, a wśród nich są m.in.: Karel Roden, Agnieszka Holland, Allan Starski, Andrzej Chyra czy Mariusz Grzegorzek. Do tego jeszcze kino plenerowe na Wzgórzu Zamkowym, wystawy oraz koncerty w klubie festiwalowym na terenie Browaru Zamkowego Cieszyn. Poz tym do Cieszyna zawsze warto! Agnieszka Szydłowska proponuje kierunek teatr, a dokładnie Nowy Teatr w Warszawie. Tym razem ze względu na Zieloną Szkołę.

Jest taki twór - nazywa się MUZYKODROM. To wyjątkowe miejsce dla dzieci na mapie Katowic - Miasta Muzyki UNESCO i całej Polski. Jego bazą jest Miasto Ogrodów i to jest miejsce, które brzmi, dźwięczy, szumi, szeleści, dzwoni, pulsuje, a przede wszystkim oswaja dzieci z muzyką, dźwiękiem i uczy od najmłodszych lat tego, czego od dawna nie ma już w szkołach, a może i nigdy nie było. Za MUZYKODROM odpowiada nieoceniona Joanna Bronisławska vel Asi Mina - muzyk, pedagog, animatorka kultury, z którą rozmawia Agnieszka Obszańska

Tu można posłuchać pierszej godziny RDK z 29 kwietnia >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 29 kwietnia >>>

Przy tej okazji inne zaproszenie: Agencja Muzyczna Polskiego Radia, Katarzyna Stoparczyk i Warsaw Camerata serdecznie zapraszają na majową odsłonę "Piegowatego koncertu". "Eksplozja radości dla publiczności" już 6 maja 2017 o godz. 12.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, ul. Modzelewskiego 59.

W telefonicznym skrócie mkniemy dzisiaj przez Łódź, Wrocław i Tarnów. Katarzyna Cygler przedstawia Teatr Kombinat.

Coltrane wedlug Coltrane-a-.jpg

A Michał Margański czyta, o muzyce :) W centrum uwagi John Coltrane. "Coltrane według Coltrane'a" to książka, zawierająca niemal wszystkie znane wywiady z artystą, a także artykuły, wspomnienia i noty z okładek płyt i stanowi próbę zaprezentowania historii Coltrane'a poprzez jego własne słowa. To pierwsza w Polsce publikacja dotycząca najważniejszego saksofonisty w historii nie tylko światowego jazzu, ale muzyki w ogóle. Książka została przetłumaczona przez Filipa Łobodzińskiego, naszego gościa.

Otwieramy, przed premierą, pewną płytę. Jest owocem koncertu, który odbył się w listopadzie w Katowicach. Artyści zdolni acz różnorodni przedstawili swoje interpretacje piosenek z tekstami Agnieszki Osieckiej. NowOsiecka nadchodzi na płycie, już w maju! A my słuchamy, już dziś. Jesteśmy z tym koncertem bardzo mocno związani!

A Ania Dudzińska przysłała list. Pisze: "Wybrałam przepiękny zabrzański kościół, o którym już przed laty opowiadałam, ale tym razem wybrał go inny architekt i postanowiłam nie wstrzymywać, bo to cudowność". Nie wstrzymujemy i my :)

A Rico Jaźwiński nadaje z Tarnowa. Tam trwa 31. Tarnowska Nagroda Filmowa.

FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka SzydłowskaAgnieszka Obszańska, Michał Margański
Data emisji: 29.04.2017
Godzina emisji: 12.07


Czytaj także

Dzień dobrej wiadomości!

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2017 14:00
Ogłaszamy program główny 15. edycji Miesiąca Fotografii. Ogłaszamy program sceny Wojtka Kucharczyka na Nowej Muzyce. Czytamy listy Iwaszkiewicza, oglądamy Polskę z lat 70. Na deser - podróż do Mediolanu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystkie mazurki świata

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2017 13:00
"Wszystkie Mazurki Świata" - "One More Time With Feeling" - "Dudzie-Graczowi".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Record Store Day 2017!

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2017 14:00
Magdalena Abakanowicz - Jazz nad Odrą - Międzynarodowy Dzień Książki - Record Store Day - Steve Nash - Strefa Gazy. Przypisy - Dzień Wolnej Sztuki.
rozwiń zwiń