X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szprotka i inni...

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 10:27
Hej, Szprotka- Open House Gdynia- Krzysztof Komeda- KODY- VOK- Dzikusy.
Fragment okładki książki Hej, Szprotka autorstwa Agnieszki Kowalskiej i Oli Jasionowskiej (wyd. Wytwórnia)
Fragment okładki książki "Hej, Szprotka!" autorstwa Agnieszki Kowalskiej i Oli Jasionowskiej (wyd. Wytwórnia)Foto: materiały promocyjne
Plakat zapowiadający koncert "3 dźwięki Komedy"

Zaczynamy, polecamy. Agnieszka Obszańska poleca Open House Gdynia, festiwal architektury i dizajnu, podczas którego mieszkańcy i wszyscy, którzy przybędą do Gdyni mają okazję odwiedzić przeróżne przestrzenie publiczne i prywatne, bardzo często na co dzień niedostępne dla odwiedzających. Agnieszka Szydłowska wybrała książkę napisaną przez Agnieszkę Kowalską. "Hej, Szprotka" to mała i duża historia w tym samym momencie. W tym mniejszym planie - krótka historia pani i jej psa. W tym szerszym - opowieść o tym jak traktujemy zwierzęta i siebie...Książkę współtworzą rysunki Oli Jasionowskiej.

Posłuchaj pierwszej godziny audycji z 6.05.2017 r.>>>

Posłuchaj drugiej godziny audycji z 6.05.2017 r.>>>

Michał Margański zabiera nas na "Trzy dźwięki Komedy" - to koncert poświęcony Krzysztofowi Komedzie. Odbędzie się 27 maja na Placu Biegańskiego w Częstochowie. Koncert będzie miał charakter multimedialnego widowiska muzycznego. Wojtek Mazolewski, odpowiedzialny za przygotowanie oprawy muzycznej, zaprosił do udziału m.in. Leszka Możdżera, Marię Sadowską, Artura Rojka i Jamesa Mortona z zespołu Herbaliser, którzy z towarzyszeniem Wojtek Mazolewski Quintet zaprezentują nowe aranżacje utworów Krzysztofa Komedy.

Ruszamy także do Lublina na 9. Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY, którego pierwsza edycja miała miejsce w roku 2009 i do dziś konsekwentnie trzyma się formuły szukania wspólnej problematyki i określania podobieństw pomiędzy odległymi zjawiskami kulturowymi zarówno w przestrzeni, czasie jak i w różnych gatunkach muzyki i sztuki. Jakie to zjawiska?

(mat. prom.) (mat. prom.)

O tegorocznych "KODACH" z Janem Bernadem rozmawia Agnieszka Obszańska.

Okładka książki "Dzikusy" autorstwa Sabri Louatah (WAB)

Jan Niebudek z Sabri Louatah'em rozmawiają o Francji, religiach, wyborach, pochodzeniu a przede wszystkim książce "Dzikusy". To powieść, na punkcie której oszalała cała Francja. Ironiczna i nieprzewidywalna mieszanka thrillera politycznego i rodzinnej sagi, która wciąga jak najlepszy serial. Po raz pierwszy w historii prezydentem Francji może zostać imigrant z Algierii...

W telefonicznym skrócie odwiedzamy Bielsko Białą, Tychy i Kalisz. Katarzyna Cygler czuwa nad Niezależną Sceną Młodych.

FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka SzydłowskaAgnieszka Obszańska, Michał Margański, Jan Niebudek
Data emisji: 6.05.2017
Godzina emisji: 12.05