Szprotka i inni...

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 10:27
Hej, Szprotka- Open House Gdynia- Krzysztof Komeda- KODY- VOK- Dzikusy.
Fragment okładki książki Hej, Szprotka autorstwa Agnieszki Kowalskiej i Oli Jasionowskiej (wyd. Wytwórnia)
Fragment okładki książki "Hej, Szprotka!" autorstwa Agnieszki Kowalskiej i Oli Jasionowskiej (wyd. Wytwórnia)Foto: materiały promocyjne
Plakat zapowiadający koncert "3 dźwięki Komedy"

Zaczynamy, polecamy. Agnieszka Obszańska poleca Open House Gdynia, festiwal architektury i dizajnu, podczas którego mieszkańcy i wszyscy, którzy przybędą do Gdyni mają okazję odwiedzić przeróżne przestrzenie publiczne i prywatne, bardzo często na co dzień niedostępne dla odwiedzających. Agnieszka Szydłowska wybrała książkę napisaną przez Agnieszkę Kowalską. "Hej, Szprotka" to mała i duża historia w tym samym momencie. W tym mniejszym planie - krótka historia pani i jej psa. W tym szerszym - opowieść o tym jak traktujemy zwierzęta i siebie...Książkę współtworzą rysunki Oli Jasionowskiej.

Posłuchaj pierwszej godziny audycji z 6.05.2017 r.>>>

Posłuchaj drugiej godziny audycji z 6.05.2017 r.>>>

Michał Margański zabiera nas na "Trzy dźwięki Komedy" - to koncert poświęcony Krzysztofowi Komedzie. Odbędzie się 27 maja na Placu Biegańskiego w Częstochowie. Koncert będzie miał charakter multimedialnego widowiska muzycznego. Wojtek Mazolewski, odpowiedzialny za przygotowanie oprawy muzycznej, zaprosił do udziału m.in. Leszka Możdżera, Marię Sadowską, Artura Rojka i Jamesa Mortona z zespołu Herbaliser, którzy z towarzyszeniem Wojtek Mazolewski Quintet zaprezentują nowe aranżacje utworów Krzysztofa Komedy.

Ruszamy także do Lublina na 9. Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY, którego pierwsza edycja miała miejsce w roku 2009 i do dziś konsekwentnie trzyma się formuły szukania wspólnej problematyki i określania podobieństw pomiędzy odległymi zjawiskami kulturowymi zarówno w przestrzeni, czasie jak i w różnych gatunkach muzyki i sztuki. Jakie to zjawiska?

(mat. prom.) (mat. prom.)

O tegorocznych "KODACH" z Janem Bernadem rozmawia Agnieszka Obszańska.

Okładka książki "Dzikusy" autorstwa Sabri Louatah (WAB)

Jan Niebudek z Sabri Louatah'em rozmawiają o Francji, religiach, wyborach, pochodzeniu a przede wszystkim książce "Dzikusy". To powieść, na punkcie której oszalała cała Francja. Ironiczna i nieprzewidywalna mieszanka thrillera politycznego i rodzinnej sagi, która wciąga jak najlepszy serial. Po raz pierwszy w historii prezydentem Francji może zostać imigrant z Algierii...

W telefonicznym skrócie odwiedzamy Bielsko Białą, Tychy i Kalisz. Katarzyna Cygler czuwa nad Niezależną Sceną Młodych.

FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka SzydłowskaAgnieszka Obszańska, Michał Margański, Jan Niebudek
Data emisji: 6.05.2017
Godzina emisji: 12.05