Oto finaliści Talentów Trójki w kategorii Sztuki Wizualne

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 16:15
Znamy już nazwiska finalistów naszego konkursu Talenty Trójki w kategorii Sztuki Wizualne. Oficjalnie ogłaszamy, że w finale znaleźli się: Diana Lelonek, Maciej Cholewa i Martyna Czech.
Audio
  • Martyna Czech - finalistka Talentów Trójki (Radiowy Dom Kultury)
  • Maciej Cholewa - finalista Talentów Trójki (Radiowy Dom Kultury)
  • Diana Lelonek - finalistka Talentów Trójki (Radiowy Dom Kultury)
Talenty Trójki 2017. Obrady jury kategorii Sztuki wizualne
Talenty Trójki 2017. Obrady jury kategorii Sztuki wizualne Foto: Wojciech Kusiński

Tak zdecydowało jury w składzie: Magdalena Frankowska, Jarosław Suchan, Anna Konik, Adrian Kolarczyk i Agnieszka Obszańska. Gratulujemy, a zwycięzcę poznamy na uroczystej gali Talentów Trójki już 12 czerwca. Tymczasem przedstawiamy naszych finalistów.

  • Diana Lelonek

Absolwentka wydziału Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, obecnie asystentka w VII Pracowni Fotografii na Wydziale Komunikacji Multimedialnej oraz studentka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Podstawą jej działań jest fotografia, którą łączy z innymi mediami. Interesują ją działania z pogranicza bioartu. Laureatka międzynarodowych konkursów, m.in.

Show Off na Miesiącu Fotografii w Krakowie, ReGeneration 3 w Musée de l’Elysée w Szwajcarii.

  • Maciej Cholewa

Absolwent ASP w Katowicach. Tworzy instalacje, obiekty, video i opowiadania. Skupia się na zagadnieniach związanych z interpretacją tekstów kultury, opowieści, mitów oraz koncepcjami szeroko pojętej ciągłości i śmierci. W swoich pracach nawiązuję do charakterystycznego sposobu narracji pojawiającej się w filmach oraz książkach dokumentalnych. Często stosuję świadomą konfabulację i przetworzenie zasłyszanych historii, w celu podkreślenia konkretnych wątków.

  • Martyna Czech

Studentka V roku malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, w pracowni prof. Andrzeja Tobisa. W swojej twórczości zajmuje się krytyką świata ludzkiego na podstawie własnych doświadczeń. W wielu pracach porusza temat cierpienia zwierząt. Jest wnikliwym obserwatorem zależności występujących między światem zwierząt i ludzi. Interesują ją sytuacje, w których zderzenie tych dwóch światów powoduje ból i cierpienie.