Our Town

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2017 11:31
Malta - Tauron Nowa Muzyka - Teatr Figur Kraków - Up To Date - Paula & Karol- Talenty Trójki - 12 godzinny koncert.
Publiczność podczas jednej z poprzednich edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka
Publiczność podczas jednej z poprzednich edycji festiwalu Tauron Nowa MuzykaFoto: Tauron Nowa Muzyka/mat. prasowe

Zaczynamy, polecamy. Agnieszka Obszańska spogląda w kierunku Białegostoku i festiwalu UP TO DATE. Festiwal wprawdzie we wrześniu, ale już wiemy, że zmienił daty (w tym roku 8 i 9 września) i ogłosił  pierwszych artystów, którzy pojawią się na trzech scenach. Wśród nich będą: Onra, Robert Piernikowski, Pro8l3m, Marco Shuttle, Murcof, Stefan Wesołowski, czy Ugandan Methods. I to już niezły zestaw, a to dopiero początek... czekamy na więcej! Agnieszka Szydłowska wybrała Kraków i jubileusz Teatru Figur Kraków. To prawdopodobne jedyny teatr cieni w Polsce! A świętuje właśnie 10 urodziny!

Tu można posłuchać pierwszej godziny audycji z 10.06 >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny audycji z 10.06 >>>

W związku z nową płytą odwiedzają nas dostawcy energii - Paula & Karol. W maju ukazała się ich płyta "Our Town", dzisiaj mamy okazję aby o niej porozmawiać, a może nawet zagrać kilka piosenek na żywo!

Paula i Karol w studiu im. Agnieszki Osieckiej Paula i Karol w studiu im. Agnieszki Osieckiej

Przedstawiamy młode talenty. Znamy już nazwiska finalistów naszego konkursu Talenty Trójki w kategorii Sztuki Wizualne i prezentujemy dalej. W zeszłym tygodniu opowiadała o sobie  Martyna Czech, a teraz czas na Dianę Lelonek i Macieja Cholewę. Zwycięzcę poznamy w poniedziałek (12 czerwca) na gali Talentów Trójki.

I jeszcze przyglądamy się tegorocznemu programowi Festiwalu Malta w Poznaniu. Czytamy: "Tegoroczna identyfikacja Malta Festival Poznań jest złożona z pięciu haseł: My, Naród; My, Bałkany; My, Wschód; My, Europa; My, Inni". To, jak te hasła przekładają się na program, warto sprawdzić w Poznaniu od 16 do 25 czerwca, a my śledzimy program GENERATORa MALTA wraz z kuratorkami: Joanną Pańczak i Agnieszka Różyńską.

Odwiedza nas także Wojtek Blecharz. Wybitny i intrygujący kompozytor muzyki współczesnej. Poszukiwacz własnej drogi, odkrywca i badacz. Jednym z pól jego zainteresowań i działań jest festiwal Instalakcje. Już dzisiaj w Nowym Teatrze odsłona numer 6! Tym razem "zaprosimy na koncert, który będzie trwał nieprzerwanie przez dwanaście godzin, od szóstej popołudniu do szóstej rano"...

W telefonicznym skrócie mkniemy przez cały świat i Plac Szembeka, Łódź i Poznań. Michał Margański opowiada dzisiaj historię, która rozpoczęła się na początku 1974 roku. Katowicka Orkiestra Rozrywkowa Polskiego Radia i Telewizji - po raz pierwszy wychodzi na scenę. A my do Katowic zapraszamy na festiwal Tauron Nowa Muzyka.

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka SzydłowskaAgnieszka Obszańska, Michał Margański
Data emisji: 10.06.2017
Godzina emisji: 12.08


Czytaj także

Każdy może być superbohaterem!

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2017 11:00
Superbohater - Sasnal - Fotofestiwal - Syrena herbem twym zwodnicza - Talenty Trójki - Starzyński - Tauron Nowa Muzyka
rozwiń zwiń