Fest festiwale!

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2017 11:00
Arek Sołtysik - Sylwia Chutnik - Tomasz Knittel - Paulina Wilk - Jonathan Safran Foer - Katarzyna Łęcka.
Kadr z filmu Elektro sonda
Kadr z filmu "Elektro sonda"Foto: materiały prasowe

Agnieszka Szydłowska wybrała "Weekend dla Puszczy" - między innymi koncert Stanisława Soyki, spacer i spotkanie z Adamem Wajrakiem, pokaz filmu "Przecież tu jest wszystko…", spacery ornitologiczne i wycieczki do Rezerwatu Ścisłego, spotkania z ciekawymi osobami, warsztaty artystyczne i zajęcia dla dzieci.

Tu można posłuchać pierwszej godziny audycji z 17.06 >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny audycji z 17.06 >>>
 
Agnieszka Obszańska poleca wystawę Arka Sołtysika (nominowanego do tytułu Kulturysty w 2015 roku) i jego wystawę w Galerii ZPAF w Krakowie. O czym są "Pokolenia"? Podpowiada Arek: "Jedno pokolenie wstecz, to najczęstsza miara naszej wiedzy o przodkach. Moi dziadkowie już dawno nie żyją. Żałuję, że nie wiedziałem o ich życiu wiele, a teraz nie mogę już z nimi porozmawiać. Patrzę na moich rodziców i widzę jak się zmienili (...) Pokolenia to cykl fotografii i zarazem wspomnień. To zbiór migawek z przeszłości. Na nich twarze, przedmioty i miejsca. W kadrach starałem się uchwycić to, jak pamiętam okres mojego dzieciństwa, dorastania oraz czas po wkroczeniu w dorosłość".

Odwiedza nas Tomasz Knittel, reżyser filmu "ELEKTRO_SONDA". To nowatorski film muzyczny, w który zaangażowały się największe gwiazdy polskiej elektroniki. Przenosimy się w świat wyobraźni młodego chłopca, który za sprawą okularów VR odkrywa transowy świat muzyki elektronicznej, zawieszony między przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Główny bohater w trakcie swojej wirtualnej podróży ponad czasem spotyka kolejne zespoły (KAMP!, BOKKA, Rysy, Zamilska, Komendarek, JAAA!, Polpo Motel, Golczewski). W filmie oprócz muzyków wzięli również udział twórcy związani ze środowiskiem polskiego teatru i tańca współczesnego - Dominika Knapik, Sebastian Pawlak, Paweł Sakowicz, Robert Wasiewicz. Inspiracją w pracy nad filmem była "Sonda" - kultowy telewizyjny program popularno-naukowy... Premiera filmu odbędzie się podczas festiwalu Open'er. Już teraz można zaglądać na stronę projektu.  

Jak co roku odwiedzamy warszawski Big Book Festival - Duży Festiwal Czytania. Big Book rozpocznie się w piątek (23 czerwca) i potrwa do niedzieli (25 czerwca). W tym roku największemu międzynarodowemu festiwalowi książki w Warszawie towarzyszy hasło: powrót do początku | back to beginning. W czasie trzech festiwalowych dni odbędzie się ponad 50 wydarzeń, w tym wiele spotkań interaktywnych i happeningów. Gośćmi festiwalu będą autorzy z Polski i świata, w programie znajdą się spektakle, performance i doznania multimedialne. Znakiem firmowym festiwalu stały się własne produkcje plenerowe, słuchowiska i gry angażujące publiczność. Wracamy do początku z Big Bookiem, a naszą przewodniczką po festiwalowym świecie jest Paulina Wilk.

To nie koniec czytania! Czytać będziemy także na OFF Festivalu. W tej sprawie odwiedza nas Sylwia Chutnik! Ma dla nas intrygujace wieści! Czytamy także z Jankiem Niebudkiem. W tym tygodniu Jonathan Safran Foer i "Oto jestem". Nowa powieść autora "Wszystko jest iluminacją" i "Strasznie głośno, niesamowicie blisko". Jacob i Julia Blochowie są małżeństwem z szesnastoletnim stażem. Mają trzech synów, piękny dom, dobrą pracę i… dość samych...

Michał Margański w ramach naszych przygotowań do festiwalu Tauron Nowa Muzyka opowiada o tych momentach, w których muzyka wybucha ponad ograniczeniami gatunkowymi. Mamy także karnety festiwalowe :)  Katarzyna Cygler wraz z Katarzyną Łęcką wprowadzają nas do świata filmu "Pars Pro Ttoto". Już za momencik film będzie można zobaczyć w Koszalinie na festiwalu Młodzi i Film. 

W telefonicznym skrócie mkniemy przey BytomGniezno i Szczecin. A dzisiaj wieczorem widzimy się w Poznaniu! Halo Poznań, halo Malta Festival! Nocą Silent Disco!

na FB jesteśmy 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka SzydłowskaAgnieszka Obszańska, Michał MargańskiJan Niebudek
Data emisji: 17.06.2017
Godzina emisji: 12.09

Czytaj także

Popatrz

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2017 09:24
Miesiąc Fotografii, Kraków i My.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Każdy może być superbohaterem!

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2017 11:00
Superbohater - Sasnal - Fotofestiwal - Syrena herbem twym zwodnicza - Talenty Trójki - Starzyński - Tauron Nowa Muzyka
rozwiń zwiń

Czytaj także

Our Town

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2017 11:31
Malta - Tauron Nowa Muzyka - Teatr Figur Kraków - Up To Date - Paula & Karol- Talenty Trójki - 12 godzinny koncert.
rozwiń zwiń