X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fest festiwale!

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2017 11:00
Arek Sołtysik - Sylwia Chutnik - Tomasz Knittel - Paulina Wilk - Jonathan Safran Foer - Katarzyna Łęcka.
Kadr z filmu Elektro sonda
Kadr z filmu "Elektro sonda"Foto: materiały prasowe

Agnieszka Szydłowska wybrała "Weekend dla Puszczy" - między innymi koncert Stanisława Soyki, spacer i spotkanie z Adamem Wajrakiem, pokaz filmu "Przecież tu jest wszystko…", spacery ornitologiczne i wycieczki do Rezerwatu Ścisłego, spotkania z ciekawymi osobami, warsztaty artystyczne i zajęcia dla dzieci.

Tu można posłuchać pierwszej godziny audycji z 17.06 >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny audycji z 17.06 >>>
 
Agnieszka Obszańska poleca wystawę Arka Sołtysika (nominowanego do tytułu Kulturysty w 2015 roku) i jego wystawę w Galerii ZPAF w Krakowie. O czym są "Pokolenia"? Podpowiada Arek: "Jedno pokolenie wstecz, to najczęstsza miara naszej wiedzy o przodkach. Moi dziadkowie już dawno nie żyją. Żałuję, że nie wiedziałem o ich życiu wiele, a teraz nie mogę już z nimi porozmawiać. Patrzę na moich rodziców i widzę jak się zmienili (...) Pokolenia to cykl fotografii i zarazem wspomnień. To zbiór migawek z przeszłości. Na nich twarze, przedmioty i miejsca. W kadrach starałem się uchwycić to, jak pamiętam okres mojego dzieciństwa, dorastania oraz czas po wkroczeniu w dorosłość".

Odwiedza nas Tomasz Knittel, reżyser filmu "ELEKTRO_SONDA". To nowatorski film muzyczny, w który zaangażowały się największe gwiazdy polskiej elektroniki. Przenosimy się w świat wyobraźni młodego chłopca, który za sprawą okularów VR odkrywa transowy świat muzyki elektronicznej, zawieszony między przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Główny bohater w trakcie swojej wirtualnej podróży ponad czasem spotyka kolejne zespoły (KAMP!, BOKKA, Rysy, Zamilska, Komendarek, JAAA!, Polpo Motel, Golczewski). W filmie oprócz muzyków wzięli również udział twórcy związani ze środowiskiem polskiego teatru i tańca współczesnego - Dominika Knapik, Sebastian Pawlak, Paweł Sakowicz, Robert Wasiewicz. Inspiracją w pracy nad filmem była "Sonda" - kultowy telewizyjny program popularno-naukowy... Premiera filmu odbędzie się podczas festiwalu Open'er. Już teraz można zaglądać na stronę projektu.  

Jak co roku odwiedzamy warszawski Big Book Festival - Duży Festiwal Czytania. Big Book rozpocznie się w piątek (23 czerwca) i potrwa do niedzieli (25 czerwca). W tym roku największemu międzynarodowemu festiwalowi książki w Warszawie towarzyszy hasło: powrót do początku | back to beginning. W czasie trzech festiwalowych dni odbędzie się ponad 50 wydarzeń, w tym wiele spotkań interaktywnych i happeningów. Gośćmi festiwalu będą autorzy z Polski i świata, w programie znajdą się spektakle, performance i doznania multimedialne. Znakiem firmowym festiwalu stały się własne produkcje plenerowe, słuchowiska i gry angażujące publiczność. Wracamy do początku z Big Bookiem, a naszą przewodniczką po festiwalowym świecie jest Paulina Wilk.

To nie koniec czytania! Czytać będziemy także na OFF Festivalu. W tej sprawie odwiedza nas Sylwia Chutnik! Ma dla nas intrygujace wieści! Czytamy także z Jankiem Niebudkiem. W tym tygodniu Jonathan Safran Foer i "Oto jestem". Nowa powieść autora "Wszystko jest iluminacją" i "Strasznie głośno, niesamowicie blisko". Jacob i Julia Blochowie są małżeństwem z szesnastoletnim stażem. Mają trzech synów, piękny dom, dobrą pracę i… dość samych...

Michał Margański w ramach naszych przygotowań do festiwalu Tauron Nowa Muzyka opowiada o tych momentach, w których muzyka wybucha ponad ograniczeniami gatunkowymi. Mamy także karnety festiwalowe :)  Katarzyna Cygler wraz z Katarzyną Łęcką wprowadzają nas do świata filmu "Pars Pro Ttoto". Już za momencik film będzie można zobaczyć w Koszalinie na festiwalu Młodzi i Film. 

W telefonicznym skrócie mkniemy przey BytomGniezno i Szczecin. A dzisiaj wieczorem widzimy się w Poznaniu! Halo Poznań, halo Malta Festival! Nocą Silent Disco!

na FB jesteśmy 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka SzydłowskaAgnieszka Obszańska, Michał MargańskiJan Niebudek
Data emisji: 17.06.2017
Godzina emisji: 12.09

Czytaj także

Popatrz

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2017 09:24
Miesiąc Fotografii, Kraków i My.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Każdy może być superbohaterem!

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2017 11:00
Superbohater - Sasnal - Fotofestiwal - Syrena herbem twym zwodnicza - Talenty Trójki - Starzyński - Tauron Nowa Muzyka
rozwiń zwiń

Czytaj także

Our Town

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2017 11:31
Malta - Tauron Nowa Muzyka - Teatr Figur Kraków - Up To Date - Paula & Karol- Talenty Trójki - 12 godzinny koncert.
rozwiń zwiń