X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Granie

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2017 11:46
Letnie Pranie Mózgu - Concept Art- Gdynia Design Days- Nic tagiego. Złe wieści- Electro Acoustic Beat Sessions- Imienimy Jana Kochanowskiego- Kinogranie.
Imieniny Jana Kochanowskiego 2017
Imieniny Jana Kochanowskiego 2017 Foto: Mat. prom./ Biblioteka Narodowa

Zaczynamy, polecamy! Agnieszka Obszańska namawia na Letnie Pranie Mózgu. To letni cykl, który powstał w bydgoskim klubie Mózg po to, by świętować i łączyć różne gatunki sztuki oraz jednoczyć lokalną społeczność. LPM to przede wszystkim koncerty, dobry offowy film na powietrzu otwartego podwórza MÓZGu, wystawy i wszystko, co w MÓZGu jeszcze się zrodzi. Start już 7 lipca! Agnieszka Szydłowska proponuje serię albumów prezentujących polskich ilustratorów. Właśnie trwa zbiórka środków na tom 2 - prezentację polski CONCEPT ART. To określenie stosuje się do ilustracji, której celem jest zaprezentowanie pomysłu. Wcześniej ilustratorzy koncepcyjni odnajdowali się głównie w projektowaniu (raczej wymyślaniu) maszyn, np. samochodów, pociągów, statków kosmicznych. Teraz pracują dla filmu i świata gier komputerowych.

Tu można posłuchać pierwszej godziny audycji z 1.07.2017 >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny audycji z 1.07.2017 >>>

Naszym gościem był Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej. Bowiem obchodzimy dzisiaj imieniny Jana Kochanowskiego! Jak zwykle w warszawskim Ogrodzie Krasińskich. Na literackim pikniku Biblioteki Narodowej pojawią się pisarze, poeci, ilustratorzy, literaturoznawcy i aktorzy, a także najciekawsze polskie wydawnictwa (z książkami w "imieninowych" cenach). W programie nie zabraknie meczu poetyckiego, koncertu, dansingu i licznych atrakcji dla dzieci.

Co w Gdyni? Poza ostatnim dniem festiwalu Open'er od wczoraj Gdynia Design Days, czyli coroczny festiwal prezentujący najnowsze tendencje i dobre praktyki z zakresu projektowania. To już tradycyjnie zaproszenie na wystawy, wykłady, warsztaty, prelekcje oraz dyskusje i poszukiwania w mieście. Przez 10 lipcowych dni Gdynia staje się tym bardzo dobrym miejscem na spotkanie z designem i projektantami. 10 dni, 10 edycja i hasło: SZTORM. Będzie wiało, a z jaką siłą... o tym Agnieszce Obszańskiej opowiadała Paulina Kisiel.

Michał Margański przedstawia Electro-Acoustic Beat Sessions.To próba podejścia do jazzu przez pryzmat hip-hopowego brzmienia, na którym wychowali się muzycy. Łącząc wpływy soulu, funku, hiphopu, elektroniki i świeżego podejścia do kompozycji, EABS stara się tchnąć w jazz ogień, przywracając temu gatunkowi dawny blask, nie zwracając uwagi na panującą etykietę, wciąż poszukując i eksperymentując. Naszym gościem był Marek Pędziwiatr.

Czytamy z Janem Niebudkiem. Tym razem "Nic takiego. Złe wieści. Jakaś nadzieja" Edwarda St Aubyna. "Oto świat angielskiej arystokracji, pełen zbytku i ogromnej pustki, olśniewającego piękna i niewypowiedzianej ohydy, ujmującego wdzięku i skrywanej nienawiści." O tym świecie opowiadał tłumacz książki Łukasz Witczak.

W telefonicznym skrócie mkniemy przez Roztocze, Poznań i Łódź. Rico Jaźwiński relacjonuje Przegląd Filmów Muzycznych "Kinogranie" w Augustowie

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka SzydłowskaAgnieszka Obszańska, Michał Margański, Jan Niebudek
Data emisji: 1.07.2017
Godzina emisji: 12.09