The Final Countdown: 27...

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2008 13:00
The final countdown: 27... --- muzyczne monopole aka music export PL --- entree --- we go far beyond --- moja matka nie jest boska --- noc kultury w lublinie --- XXI biennale plakatu --- ciało/umysł --- nasi jadą do mongolii!
The Final Countdown: 27...
''

Mikołaj Ziółkowski szczery jak nigdy!

Zostało 27 dni.  D w a d z i e ś c i a  s i e d e m ! ! !

Ostatnia opowieść szefa największego polskiego festiwalu muzycznego o tym, jak to się dzieje, że się dzieje...

Rozdamy  o s t a t n i   w RDK karnet dwuosobowy + zaczniemy pakować swoje walizki na wyjazd do Gdyni.

www.opener.pl

 

Wreszcie rusza i u nas! Polish Music Export!

Czegoś takiego jeszcze w naszym kraju nie było, a Trójka ma w tym swój udział. W świat wyruszają polskie "Muzyczne monopole", na pomysł stworzenia których wpadł Tomek Zyzyk z Shortcutu.

Gra, książeczka, cztery płyty, kości. W Polsce nie do kupienia. W Trójce do wygrania. Na świecie do posłuchania i zachwycania się.

Tomek opowie, my zagramy i rozdamy pierwsze ekskluzywne egzemplarze czteropłytowej składanki. Nie wolno przegapić gry! Szykuje się niespodzianka na Openerze.

www.playshortcut.pl

 

''

Obserwatorium artystyczne w Chorzowie.

Projekt stworzono z myślą o młodych, niezależnych artystach. Teatr Rozrywki zamierza od września do grudnia pokazywać spektakle i zdarzenia artystyczne. Będzie konkurs, jury oceni, będzie o czym opowiadać.

Hasło: Entree - teren sztuki, tędy droga. Wyjaśni kurator projektu Adam Kowalski.

www.teatr-rozrywki.pl

 

''

W Poznaniu i okolicach artyści realizują swoje autorskie projekty.

Rzecz nazywa się "We Go Far Beyond" i jest kontynuacją zeszłorocznego wydarzenia "We Come From Beyond". Nie będzie to wystawa, nie będzie żadnego wernisażu, nie ma jednego miejsca, a publiczność okaże się przypadkowa.

Brzmi tajemniczo? Sekret wyjawi koordynator Honza Zamojski.

www.starter.org.pl


''

Zaczęło się od książki. Artystki (z założenia jedynie kobiety) przeczytały i stworzyły prace.

Teraz w krakowskim Bunkrze Sztuki rusza wystawa "Moja matka nie jest boska", związana z poematem literackim Bożeny Umińskiej-Keff "Utwór o matce i ojczyźnie".

Anna Baumgart, Jadwiga Sawicka, Aleksandra Buczkowska, Dorota Buczkowska, Karolina Kowalska i Zorka Wollny dokonały własnej interpretacji tekstu. Co wyszło? Opowie jedna z kuratorek, Martyna Sztaba z krakowskiej Korporacji Ha!Art.

www.bunkier.art.pl
www.ha.art.pl

 

''

Artystyczna manifestacja Lublina!

Dziś w tym mieście Noc Kultury. Ma to być kolejny krok na drodze uzyskania przez Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 roku.

Odkryć ukryty miasta, pokazać niepowtarzalną atmosferę.To założenia. W imieniu organizatorów wyłoży je Grzegorz Rzepecki.

www.nockultury.pl

 

''

Zaczęło sie XXI Biennale Plakatu w Warszawie. To najstarsza taka impreza na świecie!

Połączone z 40-leciem Muzeum Plakatu w warszawskim Wilanowie, cieszy się rekordowym zainteresowaniem. Na konkurs zgłoszono 3068 plakatów! Ale to oczywiście tylko część imprezy. Poza poszukiwaniem najlepszych prac, wystawy dodatkowe. Zaprezentują się jurorzy, artyści z Francji, CK Designerzy!. Będzie się działo.

Zaprosimy wraz z Katarzyną Matul z Muzeum Plakatu.

www.postermuseum.pl

 

''

C/U.

Rozpoczął się 7. Mędzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego "Ciało/Umysł".

Narodził się jako autorski projekt Edyty Kozak, z biegiem lat stał się jedną z najważniejszych imprez tego typu.

W 2008 roku festiwal kieruje uwagę na dialog i mieszanie kultur oraz powszechną globalizację. Bada wpływ wymiany kulturowej, społecznej i artystycznej na myślenie, estetykę i metody pracy. Tworzy warunki do refleksji nad znaczeniem emigracji w tańcu, nad jego dzisiejszym kształtem. festiwal zaprezentuje wybuchową mieszankę kultur, nie tylko narodowych, ale także mieszankę tych kultur, które narodziły się w XXI w. Skonfrontuje mity, stereotypy, wyobrażenia widza o tradycyjnej kulturze azjatyckiej z twórczością współczesną artystów tego kontynentu. Pokaże też formy tańca i ruchu, które nie podlegają wpływom innej kultury. Zapozna widza z projektami współpracy i wymiany artystycznej między krajami europejskimi, których uczestnicy stworzyli m.in. nową tożsamość dla nieistniejącej polskiej choreografki. I wreszcie pozwoli wziąć aktywny udział w zabawie tożsamością i tańcem. Spektakle prezentowane na festiwalu są polskimi premierami, a artyści z zagranicy w większości goszczą po raz pierwszy w Polsce.

Edyta Kozak opowie o C/U i zaprosi.

www.cialoumysl.pl

  

 

''

  Nasi do Mongolii!

Rozpoczyna się niesamowity projekt etnograficzno-kulturalny, w którym uczestniczy znany słuchaczom Trójki Michał Woroch - chłopak, który na wózku inwalidzkim przemierzył trasę Wielkiego Wyścigu z Madrytu do Warszawy!

Do Mongolii jadą we czwórkę, poza Michałem także Szymon, Magda i Kasia. Zamierzają nakręcić film etnograficzny o najmniejszym mongolskim plemieniu Catani, równocześnie powstawał będzie film dokumentalny o sposobach komunikacji między operatorem a członkami plemienia. Będą także profesjonalne zdjęcia.

O projekcie, któremu będziemy się bacznie przyglądać, porozmawiamy w tym wydaniu Radiowego Domu Kultury z Michałem Worochem i Szymonem Mizerą.

Szukają wsparcia! Wszystkie informacje:
www.tekila.pl

Czytaj także

Odliczamy: tuzin!

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2009 13:00
jeszcze tylko tuzin!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uwaga! nadchodzi!

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2009 13:00
uwaga! nadchodzi! za tydzień o tej porze: babie doły!!! jedziemy na OPENER 2009!!!
rozwiń zwiń

Czytaj także

O P E N E R

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2009 13:00
O P E N E R tylko i przez trzy godziny
rozwiń zwiń

Czytaj także

Deszczyk sobie...

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2009 13:00
Tym razem z bazą w Warszawie ale spoglądając w stronę Izraela, w stronę Rosji, w stronę prawdziwego lata...
rozwiń zwiń