Ruszamy w Nowy Rok

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2009 13:00
Możdżer-Bogacka-Ateny-PAP-Szajna- Z(a)miana Synagogi-Eduardo Kac-Ukryte-Judy Budnitz. Zaczynamy starcie z rokiem 2009!
''

Na jedną z wysp, zamieszkaną wyłącznie przez kobiety z dziećmi, pewnego dnia trafia mężczyzna, który nawet w najgorszych snach nie spodziewał się zgotowanego mu przyjęcia...
A na pewnej farmie zamiast kur hoduje się przedstawicieli handlowych. Tylko po co?

W Radiowym Domu Kultury opowiadamy o książce Judy Budnitz "Duże ładne amerykańskie dziecko" (zbiór opowiadań).

a dokładnie opowiada : Agnieszka Wolny-Hamkał

''

Przy ulicy Karowej w Warszawie mieści się Dom Spotkań z Historią [www.dsh.waw.pl]. Zapraszamy na fantastyczną wystawę "60 lat temu w Warszawie" - Fotografie PAP 1947-48

oprowadza nas Anna Brzezińska-Skarżyńska, szefowa działu foto w PAP-ie. Zapraszamy także na spotkanie 13 stycznia o godzinie 18.00. Anna Brzezińska-Skarżyńska opowie o niezwykłej kolekcji blisko 60 tysięcy negatywów przechowywanych w PAP-owskich archiwach, a dr Piotr Osęka skomentuje rzeczywistość utrwaloną na tych zdjęciach, z perspektywy badacza tego okresu.

                                                                    www.fotohistoria.pl 

 Od 9 stycznia w Galerii Arsenał w Białymstoku można oglądać wystawę Plan Podróży Agaty Bogackiej.

"To plan podróży, która teoretycznie nigdy nie dochodzi do skutku, ponieważ nie spełnia podstawowego założenia: przemieszczania się. Jednak mimo minimalnego ruchu, być może tylko przenoszonego wzroku, chodzenia po pokoju, kontemplowania powierzchni herbaty i rozmowy, następowania podróży nie da się zakwestionować"

oprowadza nas Magda Siwerska z Arsenału.

                                                               

                                                                       www.galeria-arsenal.pl

12 stycznia w Trójce przez cały dzień na antenie Ateny - w materiałach i opowieściach Michała Nogasia. Spacjalnie dla RDK-u ateńskie spotkanie już dzisiaj. Naszym gościem będzie Dorota Zgłobicka, mieszkająca w Atenach polska artystka!

prace Doroty http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&VideoID=11753920

http://www.baltic-gallery.art.pl/archiwum/rybieoko3/zglobicka.html

http://www.artfacts.net/index.php/pageType/artistInfo/artist/114482/lang/1

 

''

''

''

''

''

 

Zapraszamy na wystawę Z(a)miana Synagogi. Wystawa poświęcona jest zerwaniu, zamianie funkcji sakralnej synagog na użytkowe, pozareligijne. Jej kuratorkę ciekawi, na ile nowe funkcje budynków postrzegane są dziś jako oczywiste, a na ile - jako zadane w wyniku przemocy i zbrodni II wojny światowej, i w konsekwencji – do jakiego stopnia ten fakt zamiany jest w stanie ewokować we współczesnych użytkownikach budynków moralny niepokój czy też poczucie etycznego zobowiązania...oprowadza Natalia Romik.

 • wystawa czynna 12.01-25.01.2009
 • kurator: Natalia Romik (Nizio Gallery), Tamara Sztyma (Stowarzyszenie Coexist)
 • Słodownia +1, Stary Browar, Poznań
 •  

  ''

  "Ukryte" jest wydarzeniem, które obejmie swoim zasięgiem trzy zachodnie miasta Polski. Odbędzie się w Zielonej Górze, Wrocławiu i w Poznaniu. Będą to trzy odsłony działań w przestrzeni miasta i trzy wystawy w galeriach. Mianownikiem dla przedsięwzięcia jest przenikanie się dwóch obszarów aktywności, sztuki w galerii i twórczości na mieście. Chodzi o wychwycenie wzajemnych relacji lub wybór jednego z członów alternatywy.Druga odsłona: Wrocław Studio BWA 15-22 stycznia 2009

  oprowadza nas Roman Bromboszcz - kurator.

 •  

  ''

  Eduardo Kac to artysta znany międzynarodowej publiczności jako twórca interaktywnych instalacji w sieci oraz sztuki określanej mianem Bio Artu. W latach 80. był pionierem sztuki telekomunikacyjnej, zaś na początku lat 90. realizował śmiałe projekty artystyczne zaliczane do sztuki teleobecności oraz biotelematyki.Wystawę jego prac można oglądać w CSW Łaźnia w Gdańsku do 8 lutego 2009.

 • o wystawie opowiada Jadwiga Charzyńska

 • Czytaj także

  Tour de pologne

  Ostatnia aktualizacja: 14.02.2009 13:00
  nowy keret --- piekło rzeczy --- pisuk na prawym brzegu --- nieobojętny świat --- robótki ręczne --- kobiety w czerni i bieli --- sprzedam połowę bliźniaka (podejście drugie) --- long gone --- george dorn screams na żywo w studio
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Prawie wiosna?

  Ostatnia aktualizacja: 28.02.2009 13:00
  Ostatni dzień lutego...będziemy w Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu. Będziemy nad morzem.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Spostrzeżenia fotograficzne

  Ostatnia aktualizacja: 24.03.2010 10:32
  W Muzeum Narodowym we Wrocławiu zostanie zaprezentowany zestaw 25 fotografii z lat 1977-88 autorstwa Krzysztofa Paweli. Wśród nich te najbardziej znane: cykl "Rzeźnia" i reportaż z masowych seansów bioenergoterapeuty Cleve’a Harrisa.
  rozwiń zwiń