Pstryk

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2017 15:30
The Louvre Abu Dhabi – Ars Cameralis – Mikrokusik – Zderzenie teatrów – Radio Chopin – Kumpel – Instrukcja dla pań sprzatających.
Luwr w Abu Zabi
Luwr w Abu Zabi Foto: Anna Dudzinska

.

Zaczynamy, polecamy! Agnieszka Obszańska poleca Ars Cameralis, festiwal, który kameralny jest już tylko z nazwy, a różnorodność gatunkowa, eklektyczność, interdyscyplinarność to niewątpliwie jego dobre strony. Jeszcze do 28 listopada w epicentrum festiwalu, czyli Katowicach i kilku miastach województwa śląskiego, m.in. Bielsku-Białej, Bytomiu, Chorzowie, Cieszynie, Czeladzi czy Sosnowcu wybrzmią: muzyka, literatura, teatr i sztuki wizualne w różnych odsłonach i niejednokrotnie zaskakujących konfiguracjach. Ars Cameralis trwa pod hasłem "pochwała głupoty"… Agnieszka Szydłowska zaprasza do Kłodzka, gdzie w najbliższą środę rozpoczyna się 23. Festiwal "Zderzenie teatrów". Festiwal to spektakle teatralne, a także możliwość uczestniczenia w warsztatach, dyskusjach i spotkaniach z wybitnymi twórcami teatralnymi oraz w licznych imprezach towarzyszących.

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 11 listopada >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 11 listopada >>>


.

Goście, goście! Odwiedzają nas dzisiaj Jacek Hawryluk, wice dyrektor Programu Drugiego Polskiego Radia – znany słuchaczom Trójki z audycji HCH i Kolonie francuskie. Rozmawiamy rzecz jasna o Radiu Chopin, które rozpoczęło nadawanie dzisiaj, w samo południe. Naszym gościem będzie też Natalia Grosiak. Mikromusik ma nową płytę, zatytułowaną optymistycznie "Tak mi się nie chce" :) Płytę wydaną samodzielnie! A o 16 Natalia, Krzysztow Zalewski i L.U.C rozmawiają o Agnieszce Osieckiej na targach CJG.


"Tak mi się nie chce" Mikromusic "Tak mi się nie chce" Mikromusic

Zatrzymujemy się w Gdańsku żeby poznać dzielnicę Brzeźno na 9 już edycji festiwalu NARRACJE na którym instalacje i interwencje w przestrzeni publicznej  eksplorują miejskie wątki i historie używając różnych mediów – od performansów po wielkoformatowe projekcje wideo. NARRACJE 17 i 18 listopada 2017 r. opanują nadmorskie Brzeźno. Artyści pracują nad lokalnymi historiami, a kuratorka 9. edycji festiwalu Anna Czaban opowiada nam o tym, co dzięki nim odkryjemy.

Dzisiaj jeszcze zaglądamy do Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie i krótko, ale treściwie zapraszamy na "Koncert Życzeń na Święto Niepodległości". Utwory wykona Barbara Kinga Majewska, która program koncertu  zostawiła do wyboru publiczności. Koncert życzeń stanowi nawiązanie do Koncertu prawykonań, który odbył się w 2014 roku w Nowym Teatrze podczas Festiwalu Instalakcje. To działanie towarzyszące wystawie "Gotong Royong. Rzeczy, które robimy razem", gdzie ekspozycja przenika się z rozbudowanym programem publicznym.


Wydawnictwo W.A.B. Wydawnictwo W.A.B.

Dużo czytamy. Z Michałem Margańskim książkę "Kumpel. O Komedzie, Zośce i innych", której autorem jest Tomasz Lach. Pasierb Krzysztofa Komedy opisuje proces swojego dorastania w nietypowym i nieprzewidywalnym środowisku artystów sceny oraz ekranu filmowego. Kolejne rozdziały opowiadają o najważniejszych wydarzeniach w jego życiu i zmianach zachodzących w otaczającej go przestrzeni. Tych zrozumiałych i tych dla dziecka niepojętych. Z Janem Niebudkiem "Instrukcję dla pań sprzątających". Zbiór wybranych opowiadań amerykańskiej pisarki Luci Berlin, słynącej z krótkich form literackich.

Anna Dudzińska zabiera nas do miejsca niezwykłego! The Louvre Abu Dhabi to powstające dekadę miasto-muzeum w Emiratach Arabskich. Nie wiem kiedy je odwiedzimy ale sama opowieść brzmi fascynująco! W telefonicznym skrócie mkniemy przez Poznań, Kraków i całą Polskę.

na FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka ObszańskaMichał MargańskiJan Niebudek
Data emisji: 11.11.2017
Godziny emisji: 13.08, 14.09

Czytaj także

Chodzą słuchy...

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2017 15:00
Patchlab – Natura Kultura Media – Ziemia swoich synów – Słuchy – Targowisko Sztuki – Toffi Fest.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opowieści

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2017 15:00
Festiwal Conrada – #kinoodnowa – Pekaesy – PIXO – W nowy region świata – Sputnik nad Polską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2017 15:00
Salon Ambientu – Nocne Spotkanie – Montaże – Antonisz – Jazowa Jesień – Kijanki i kretowiska – Tribute to Sinatra – targi muzyczne.
rozwiń zwiń