X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Żar

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2017 15:00
Mówimy muzyką – Xprint – Żar Ptak – Alfabet Stilonu – Luovre Abu Dhabi – Share Now.
W ramach festiwalu książek fotograficznych XPRINT będzie można zobaczyć wystawę The Real World z pracami Martina Parra i Rimaldasa Vikraitisa
W ramach festiwalu książek fotograficznych XPRINT będzie można zobaczyć wystawę "The Real World" z pracami Martina Parra i Rimaldasa VikšraitisaFoto: Martin Parr

Kto zaczyna, tego wina! Agnieszka Szydłowska wybrała projekt "MÓWimy muzyką", czyli cykl 3 wideo mających charakter etiud dokumentalnych powstałych do muzyki zespołu MÓW. Każdy mikrodokument opowiada historię prawdziwego człowieka, pokazując jego życie i naświetlając problem. Jest to inicjatywa oddolna, której partnerem zechciały zostać Katowice – miasto muzyki UNESCO.

Pierwszy można już oglądać:

Agnieszka Obszańska przenosi nas do Poznania i poleca Festiwal Książek Fotograficznych XPRINT. W drugiej edycji festiwalu przyjrzymy się działaniom na polu fotograficznych publikacji, które wymagają czasu, jaki w obszarze fotograficznego dokumentu pozwala na weryfikowanie wstępnych założeń, zmiany pierwotnie obranych strategii, budowanie wizualnych opowieści o problemach podlegających zmianom, albo na podejmowanie prób wyjaśnienia rzeczywistości w oparciu o osobiste relacje, budowane przez fotografów. W programie wystawy dyskusje i wykłady, a wśród gości m.in.: Martin Parr, Rimaldas Vikšraitis, Michał Łuczak, Rafał Milach, Filip Springer, Ania Nałęcka-Milach, Adam Lach czy Michał Szlaga. Czas: 24-26/11, miejsce: Poznań. 

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 18 listopada >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 19 listopada >>> 

Zaglądają do nas goście, goście. Dwa tematy, dużo kobiet! Po pierwsze Kamilla Baar, Dorota Jarema i Gabi von Seltmann. "Ginczanka. Żar-Ptak" jest powodem naszego spotkania. Piszą: "Żar-Ptak na scenie staje się Feniksem, mitycznym symbolem odradzania i nieśmiertelności. Tak właśnie ponad siedemdziesiąt lat po śmierci poetki artyści przywołują fragmentaryczną pamięć Ginczanki i o Ginczance". Co mówią? Sprawdzamy. Odwiedzają nas także organizatorki SHARE NOW – Kasia Wójcik i Sylwia Razuwajew. Czym mamy się dzielić? Z kim? Dlaczego?

My zaglądamy do Gorzowa Wielkopolskiego w ślad za Jaśminą Wójcik, która po Zakładach URSUS, postanowiła zbadać przemysłową historię Gorzowa Wielkopolskiego, która stanowi ważny element lokalnej tożsamości gorzowian i miejskich instytucji, także Miejskiego Ośrodka Sztuki. To właśnie tu możemy oglądać wystawę "Alfabet Stilonu". Artystka podczas swojego pobytu w Gorzowie poświęciła uwagę społecznej stronie funkcjonowania Zakładów Włókien Chemicznych Stilon w okresie ich świetności. Z pomocą mieszkańców odkrywa miejscowe historie oraz tworzy słownik oparty na nazewnictwie związanym z działalnością przedsiębiorstwa. W centrum projektu znajduje się pamięć dawnych pracowników Stilonu – wspomnienia osób, miejsc i minionych wydarzeń. U nas opowiada o tym, co usłyszała i jak te opowieści przełożyła na wystawę. 

W telefonicznym skrócie mkniemy przez Katowice, Wrocław i Lublin. Obiecaną (tydzień temu) wyprawę z Anną Dudzińską do Emiratów Arabskich realizujemy dzisiaj! Rico Jaźwiński nadal na Camerimage, z Janem Niebudkiem czytamy.

na FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka ObszańskaMichał MargańskiJan Niebudek
Data emisji: 11.11.2017
Godziny emisji: 13.11, 14.09