X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Białystok!!!

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2017 15:00
W końcu jesteśmy w Białymstoku!
Pałac Branickich w Białymstoku
Pałac Branickich w Białymstoku Foto: Ania Borko /pixabay.com

W Białymstoku trwa nadal festiwal ŻUBROFFKA 2018, czyli Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych. Jutro poznamy laureatów festiwalowych konkursów, a dzisiaj wgryzamy się w miasto i działających tutaj ludzi. Bo dzieje się dużo i jest o czym rozmawiać! A zatem dzisiejszy dzień to goście goście do kwadratu. Odwiedzają nas Maciej Rant i Krzysztof Sienkiewicz – odpowiednio Dyrektor Artystyczny i Koordynator Programu Filmowego i Muzycznego Żubroffki.

Tu można wysłuchać pierwszej godziny RDK z 9 grudnia >>>

Tu można wysłuchać drugiej godziny RDK z 9 grudnia >>>

Ilona Karpiuk opowiada o Festiwalu Halfway, który latem przyciąga do Białegostoku fanów muzyki. 7. edycja festiwalu jest "w budowie", szczegóły poznamy wkrótce. Znamy już daty: 29 czerwca-1 lipca 2018. I jeszcze cytat z festiwalowego niezbędnika: "Zwiedzajcie też miasto i okolice. Jest co podziwiać". Naszym gościem jest także Cezary Chwicewski, który wie wszystko o festiwalu UP TO DATE. Ten festiwal to "platforma łącząca muzykę z innymi dziedzinami sztuki. Eklektyczna muzyka elektroniczna oraz niebanalny hip-hop w połączeniu z innymi, nieraz bardzo odległymi aktywnościami twórczymi, mają na celu porwanie umysłu i ciała na oddaloną od codzienności wyspę, dzielnie stawiającą opór morzu banalności i tandety". Uczestnicy potwierdzają, tak jest!


Nie tylko festiwalami żyje miasto. To okresy generowania wzmożonej energii, ważne rzecz jasna. Ważne są także stałe punkcie na mapie – odwiedzamy zatem białostocki Arsenał. Galeria powstała w 1965 roku jako jedno z Biur Wystaw Artystycznych. Od 1990 roku jest prowadzona przez Monikę Szewczyk, która będzie naszym gościem. Zwiedzamy także najnowszą wystawę – "Obraz Wewnętrzny. Pojawiające się / Znikające obrazy".

Rozmawiamy z Grzegorzem Dąbrowskim, fotografem i kuratorem, który od lat zbiera i pielęgnuje fotograficzną tradycję Podlasia. Warto wspomnieć przy tej okazji Bolesława Augustisa, którego oczami oglądamy przedwojenny Białystok. Zdjęcia te zostały przypadkowo odnalezione! Tu oddajemy głos Grzegorzowi: "dwóch Rafałów (Rafał Gierasimczuk i Rafał Kondzior) biega po posesji przy ul. Bema, sąsiadującej z ich domem. Zaciekawia ich opuszczona szopa. W środku – stary kredens. A w szufladach – setki filmowych rolek. Chłopcy potem powiedzą, że od razu wiedzieli, że rolki muszą być stare. "Ludzie byli na nich inaczej ubrani, a dzieci to już w ogóle". Przynieśli znalezisko na swoje podwórko, wysypali na trawę. I tak trafiło do rąk Jerzego Osiennika "Sieńki" i Bogusława Kasperuka "Bobana" z zespołu Zero-85, którzy nieopodal mieli próby. Ci zabezpieczyli rolki, przekazali fotografowi Gazety Wyborczej..."

Odwiedza nas Jacek Łasiewicki, odpowiedzialny za miejsce nazwane Zmiana Klimatu. Misja? "Uczynienie wszechświata choć trochę weselszym". Wpada także MISS GOD, której działalność muzyczną, artystyczną obserwujemy od kilku lat. Pierwszy raz spotkamy ją w rodzinnym mieście!

Nasz ambitny plan zakłada także bieg przez Polskę w telefonicznym skrócie, opowieść o książce i frapującym filmie dokumentalnym... Telefoniczny skrót to Jelenia Góra, Wrocław i Suchedniów. "Etiopiques: muzyka duszy" Macieja Bochniaka. Maciej poświęcił pracy nad tym dokumentem kilka lat i było warto – opowiada Michał Margański. Jan Niebudek wybiera dla nas "Robinsona w Bolechowie" Macieja Płazy.

na FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka ObszańskaMichał MargańskiJan Niebudek
Data emisji: 9.12.2017
Godziny emisji: 13.08, 14.09

Czytaj także

Żar

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2017 15:00
Mówimy muzyką – Xprint – Żar Ptak – Alfabet Stilonu – Luovre Abu Dhabi – Share Now.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Supermenka!

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2017 15:00
Plan filmowy – August Sander – Supermenka – Rok awangardy – Patrick deWitt – zarządzanie muzyką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pamiętnik znaleziony w...

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2017 15:00
Zbigniew Cybulski – WROSound – Radio Azja – Żubroffka – 9 bram – dźwiękowy portret miasta.
rozwiń zwiń