X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ewa Langer, czyli Kulturystka Roku 2017!

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2018 15:05
Basistka, aktywistka, prezeska stowarzyszenia Kobieca Transsmisja była jedną z trojga nominowanych do wyróżnienia przyznawanego przez instruktorów "Radiowego domu kultury".  
Ewa Langer
Ewa LangerFoto: Katarzyna Gromada

Ewa Langer nominowana została za pracę u podstaw, działania, które otwierają ciała i umysły, za obozy rockowe dla nastolatek, dziewczyn i kobiet. Za otwartość, walkę ze stereotypami i efekty działań, których można posłuchać na koncertach i płytach.

W gronie nominowanych znaleźli się również:

Łukasz Pałczyński

Świeżo upieczony absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, działa na styku rzemiosła, sztuki, architektury i projektowania. Twórca grupy Terytoria Kultury. Nominowany za działania artystyczno-społeczne w bieszczadzkiej, zabytkowej cerkwi w Baligrodzie, wrażliwość na krajobraz architektoniczny i próbę połączenia współczesności z tradycją.

Łukasz Pałczyński, fot. archiwum prywatne Łukasz Pałczyński, fot. archiwum prywatne


Matki Polki Na Wyrębie

Nieformalny ruch obywatelski działający na rzecz ochrony polskiej przyrody. Nominowany za troskę o zdrowie fizyczne i psychiczne kolejnych pokoleń, myślenie w perspektywie czasowej i działania na styku sztuki, ekologii i happeningu pomyślane tak, by łączyć, a nie dzielić.

Matki Polki Na Wyrębie, fot.  Tomasz Wiecha Matki Polki Na Wyrębie, fot. Tomasz Wiecha

***

Potrzeba stworzenia takiego wyróżnienia, jakim jest Kulturysta Roku, pojawiła się podczas prac nad przygotowywanym przez nas co roku Plebiscytem (poznaj wyniki za 2017 rok>>>). Zauważyliśmy, jak wiele wspaniałych, unikatowych działań jest możliwych wyłącznie dzięki oddanej pracy "siłaczy". To ludzie, którzy poza głównym nurtem dotacji czy instytucji zarażają swoją pasją innych. Do tej pory tytuł Kulturysty Roku przyznaliśmy Cecylii Malik, Honzie Zamojskiemu, Danielowi Rycharskiemu, Monice Wolańskiej, Michałowi Szladze, Iwonie Furmańczyk i Agnieszce Pajączkowskiej.

Agnieszka Szydłowska i Agnieszka Obszańska


Zobacz więcej na temat: Kulturysta