Radiowy Tygodnik Kulturalny

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2010 13:00
Walka! Dzisiaj walczymy o karnety na festiwal Selector, o mądre podróżowanie i o piękne miejsca w Polsce.
Radiowy Tygodnik Kulturalny

Pierwszy weekend czerwca spędzimy w Krakowie na festiwalu Selector. Już po raz drugi krakowskie Błonia zamienią się na dwa dni w miejsce tętniące nowoczesną muzyką.

''

W tym roku do Krakowa przyjadą Faithless, Friendly Fires, Metronomy, Calvin Harris, Delphic i wielu innych...Dzisiaj w Radiowym Tygodniku Kulturalnym rozpoczynamy konkursy o festiwalowe karnety. Proszę zachowac czujność! Informacje o festiwalu
http://www.selectorfestival.pl/

Konkurs przeprowadzimy wykorzystując numer 7203 [koszt 2 zł + Vat]. Dzisiaj czekają 4 podwójne karnety na cały festiwal. Regulamin konkursu znajduje się na stronie www.polskieradio.pl/trojka

 

''

O podróżowaniu porozmawiamy z Tomkiem Michniewiczem, dziennikarzem [znanym także z naszej anteny] i podróżnikiem. Właśnie ukazuje się - z Trójkowym Znakiem Jakości - jego książka Samsara. To nie jest przewodnik dla tych, którzy marzą o egzotycznych wakacjach pod parasolem i z zimnym napojem w ręku. To książka dla tych, którzy marzą aby pewnego dnia spakować plecak i wyruszyć w świat z biletem w jedną stronę. Czy to możliwe? Jak się za to zabrać? Jak uniknąc pułapek protekcjonalnego oceniania ludzi i zjawisk mocno odbiegających od naszych przyzwyczajeń i tradycji? Warto zajrzeć na stronę
www.koniecswiata.net
 

''

W Polskę wyruszyliśmy. Michała Nogasia i Pawła Sołtysa złapiemy nad morzem. W Piaskach. Tam właśnie doprowadził ich szlak Radiowego Magazynu Wypoczynkowego  . Kto kiedykolwiek odwiedził ten koniuszek Polski ten wie,że możemy im bardzo zazdrościć. Z jednej strony woda, z drugiej strony woda i cienki pas lądu. No i bursztyny...A może nawet Bursztynowa Komnata?

 

 

 

 

 

 

 

''

W Japonii Dzień Dziecka obchodzony jest 5 maja. To dzień wolny od pracy, dzień, który zapracowani rodzice poświęcają dzieciom! W Krakowie od lat w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha Polacy mają szansę wziąć udział w tym święcie. Już jutro- 2 maja! O zaplanowanych atrakcjach opowiada Katarzyna Nowak.

http://www.manggha.krakow.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Dziewczyny też rysują komiksy"

''

To hasło przyświecało akcji rozpoczętej jakiś czas temu w Gdańsku. Wybór prac, które powstały podczas zajęć komiksowych prowadzonych przez Jacka Frąsia, zaprezentowany zostanie podczas wernisażu 8 maja w Stacji Orunia o godzinie 17:00.

Wystawę będzie można oglądać do 20 maja, a prace ukażą się na początku lata w publikacji, będącej zwieńczeniem projektu. Zgodnie z naszym założeniem, komiksy dziewcząt nie trafią do szuflad. Specjalnie dla RTK mówi Kinga Kuczyńska ze Stowarzyszenia Arteria.

http://dziewczynytezrysujakomiksy.blogspot.com/

 

 

''

We Wrocławiu wystawa Out Of Sth Projekt. Symultaniczna scena miejska ze znakiem jakości „OUT OF STH”, będąca kontynuacją głośnej i nagradzanej wystawy, która pod tym samym tytułem miała miejsce we Wrocławiu dwa lata temu (Out of Sth, BWA Wrocław 2008) i była pierwszą polską, a zarazem międzynarodową, prezentacją urban artu w kontekście galeryjnych ujęć sztuki współczesnej. zaprasza Joanna Stembalska.

http://outofsth.org/projekt/

 

 

''

Poczytamy także książkę "Kino polskie jako kino narodowe" . Książka skłąda się z trzynastu artykułów dotyczących między innymi "mitu ułańskiego", filmowych obrazów powstania warszawskiego, reprezentacji męskości i kobiecości.ulubionych polskich komedii i współczesnego kina politycznego. Książka pod redakcją Tadeusza Lubelskiego i Macieja Stroińskiego ukazała się nakładem wydawnictwa ha!art, mówi Kuba Mikurda.

www.ha.art.pl

 

 

 

A za tydzień jesteśmy w Krakowie! Oczywiście dlatego, że startuje Miesiąc Fotografii 2010. www.photomonth.com

Do usłyszenia, do zobaczenia!

Szydłowska, Obszańska, Nogaś

Czytaj także

Miesiąc fotografii w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2010 12:29
Klasyczna i współczesna fotografia z Wielkiej Brytanii będzie w tym roku głównym tematem Miesiąca Fotografii w Krakowie. Oficjalne otwarcie festiwalu zaplanowano wprawdzie na piątek, 7 maja, ale już dziś wieczorem - na krakowskim Kazimierzu - rozpocznie się prezentacja Sekcji Show OFF, będąca okazją do promocji młodych autorów.
rozwiń zwiń