X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tęskno

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 15:00
Tęskno – The Necks – Korzyński – Short Waves – WCIAS – Tauron Nowa Muzyka Katowice – Kopińska
Studio Rytm. Od lewej: Andrzej Korzyński, Jerzy Rowiński i Mateusz Święcicki
Studio Rytm. Od lewej: Andrzej Korzyński, Jerzy Rowiński i Mateusz ŚwięcickiFoto: Z archiwów Andrzej Korzyńskiego

Zaczynamy, polecamy. Agnieszka Obszańska poleca koncert zespołu The Necks. Australijskie trio zaimprowizuje dwukrotnie: 22 marca w Krakowie (Małopolski Ogród Sztuk) w ramach muzycznego cyklu Something Must Break kuratorowanego przez Artura Rojka i 23 marca w Warszawie (Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego) i to będzie zapowiedź kolejnej edycji Festiwalu Avant Art Warszawa. U nas opowiada Kostas Georgakopulos. Agnieszka Szydłowska wybiera koncerty WCIAS  zespołu, który wykonał bardzo ciekawą woltę stylistyczną. Od muzyki alternatywnej przeszedł do świata muzyki tradycyjnej, muzyki korzeni. Zapraszamy na dwa koncerty!

Tu można wysłuchać pierwszej godziny audycji z 17.03.2018 >>>

Tu można wysłuchać drugiej godziny audycji z 17.03.2018 >>>

Ruszamy do Poznania, w ślad za 10. Międzynarodowym Festiwalem Filmów Krótkometrażowych SHORT WAVES 2018. Jeden z najciekawszych w Polsce festiwali prezentujących krótki metraż rusza już 20 marca w Poznaniu. Czeka nas 6 dni z fabułami, dokumentami, animacjami, teledyskami i eksperymentami. Mottem festiwalu jest hasło "In or Out", a że na rok 2018 przypada 10. edycja festiwalu, to wśród pokazów filmów znajdzie się też czas na urodziny. U nas krótko i treściwie opowiada dyrektor festiwalu – Szymon Stemplewski.

Przedstawiamy młody polski zespół o nazwie, która łatwo wpada w ucho – Tęskno. To projekt muzyczny wokalistki Joanny Longić i kompozytorki Hani Rani. "Piszemy piosenki po polsku, łącząc brzmienia, melodie i dźwięki za którymi nam tęskno...". Hania i Joanna są naszymi gośćmi!

Nie zapominamy o nadchodzących festiwalach. W zeszły czwartek festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice przedstawił kolejnych artystów, którzy przyjadą latem do Katowic!

Dużo czytamy. Jan Niebudek proponuje spotkanie z Justyną Kopińską. Otwieramy zbiór reportaży "Z nienawiści do kobiet". To historie o najważniejszych sprawach, którymi żyła cała Polska – książkę otwiera opowieść syna o Violetcie Villas, a potem jest równie boleśnie, intrygująco i mocno. Michał Margański rozmawia z Andrzejem Korzyńskim przy okazji wydania książki "Znam wszystkie wasze numery". Co ciekawe, książka też jest rozmową – przeprowadziła ją Maria Szabłowska.

W telefonicznym skrócie mkniemy przez Rybnik, Kielce i Katowice.

na FB 24/7

***   

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka ObszańskaMichał MargańskiJan Niebudek
Data emisji: 10.03.2018
Godziny emisji: 13.09, 14.08