X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Viva!

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2018 15:00
WALDEN – Lublin – Trylogia kubańska – POLIN – Please kill me – Elektrownia Białystok – CSW Toruń – CK Zamek.
Kuba
KubaFoto: Ernesto Bazan

fot. Ernesto Bazan fot. Ernesto Bazan

Agnieszka Szydłowska (podróżująca pomiędzy Przeglądem Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu a Europejskim Poetą Wolności w Gdańsku) poleca dzisiaj wsłuchanie się w apel, który nadchodzi z Lublina! Potrzeba krawatów, jak najwięcej krawatów – w związku z tegoroczną odsłoną Nocy Kultury

Tu można wysłuchać pierwszej godziny audycji z 24.03.2018 >>> 

Tu można wysłuchać drugiej godziny audycji z 24.03.2018 >>>


fot. Ernesto Bazan fot. Ernesto Bazan

Agnieszka Obszańska poleca spektakl WALDEN Ludomira Franczaka oparty na powieści Henry'ego Thoreau, przywołujący również jego traktat "O obywatelskim nieposłuszeństwie", przeprowadzony jest w konwencji XIX-wiecznego teatru pudełkowego, prezentowanego często w prywatnych domach, rozbudowanego o żywy, performatywny plan. Jednocześnie operuje nowoczesnymi środkami z pogranicza sztuk wizualnych, sztuki dźwiękowej i teatru. Całość pozostaje statyczna, jak na, popularnych w XIX wieku, panoramach, stając się swego rodzaju ilustracją dla akcji rozgrywającej się w warstwie dźwiękowej częściowo nagranej i odtwarzanej, częściowo tworzonej na żywo. Dziś Cieszyn, a niebawem Kraków, Słupsk i Gdańsk. U nas zaprasza osobiście Ludek Franczak.


fot. Ernesto Bazan fot. Ernesto Bazan

Odwiedzamy karaibską wyspę, która niewiele ma jednak wspólnego z rajem, jak często jest opisywana w turystycznych folderach. Przez blisko ćwierć wieku fotograf Ernesto Bazan dokumentował życie codzienne na Kubie. Na "Trylogię kubańską", prezentowaną w Galerii Instytutu Fotografii Fort w Warszawie, składają się trzy cykle fotograficzne, z których każdy w odmienny sposób obrazuje stosunek włoskiego artysty do kraju, który – odwiedzany przed laty – stał się jego drugą ojczyzną. O wyborze blisko 70 fotografii Bazana opowiada u nas Olga Łacna.


fot. Ernesto Bazan fot. Ernesto Bazan

Naszym gościem jest Kajetan Prochyra, koordynator projektów muzycznych w Muzeum Żydów Polskich Polin. Tematy są dwa. Pierwszym jest polska premiera filmu z 1923 roku. "Das alte Gesetz", czyli "Stare prawo", to film niemy w reżyserii pioniera kina niemieckiego Ewalda André Duponta – opowieść o młodym żydowskim chłopaku, który wbrew woli rodziny chce zostać artystą… 29 marca pokaz filmu z muzyką graną na żywo, w wykonaniu cenionej orkiestry kameralnej Orchester Jakobsplatz. Drugim tematem rozmowy są przygotowania do obchodów 75. rocznicy wybuchu powstania w warszawskim getcie. 19 kwietnia szykuje się wyjątkowy koncert!

fot. Ernesto Bazan fot. Ernesto Bazan

Jan Niebudek zabiera nas w świat punka w ślad za książką "Please kill me. Punkowa historia punka" Legsa McNeila i Gillian McCain, a w telefonicznym skrócie mkniemy do PoznaniaTorunia, Białegostoku.

fot. Ernesto Bazan fot. Ernesto Bazan

Do tego wszystkiego jeszcze Anna Dudzińska opowie o szwajcarskich termach!

fot. Ernesto Bazan fot. Ernesto Bazan


na FB 24/7

***   

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka ObszańskaAgnieszka SzydłowskaAnna Dudzińska, Jan Niebudek
Data emisji: 24.03.2018
Godziny emisji: 13.09, 14.08


Czytaj także

Strategie

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2018 15:00
Strategie niewidzialności – Karrot Komando – Warsztat Formy Filmowej – Unlisted Festival – Edi Hila – Universam Grochów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy to już?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2018 15:30
Tomasz Lazar – Eryk Kulm – Asamblaże – Teraz komiks! – James Brown – Kolosy 2018 – Gołda Tencer.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tęskno

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 15:00
Tęskno – The Necks – Korzyński – Short Waves – WCIAS – Tauron Nowa Muzyka Katowice – Kopińska
rozwiń zwiń